5 Niedziela Wielkiego Postu – 3.04.2022

Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Wielkanocny Kiermasze prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbywa się dziś przed kościołem od godz. 9.00 do 15.00. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację naszych niepełnosprawnych Podopiecznych. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 16.00 do 18.00.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. : 6:00, 9:30, 17:00 – dla dzieci, 18.00 i 20:00 – tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18.00 w naszym kościele i o godz. 16.00 w kaplicy sióstr Franciszkanek.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu od godz. 17.30 zapraszamy na Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań, a następnie na mszę św. w tej intencji.

Nasza Parafia wraz z Fundacją Antoni, w związku z wojną na Ukrainie, w dalszym ciągu organizuje pomoc. Chwilowo, nie zbieramy żadnych darów materialnych, można jednak wesprzeć akcję finansowo, przelewając ofiary na konto Fundacji Antoni lub parafialne z tytułem: Ukraina.  W naszej „cukierence”, przy kościele są wydawane dary dla uchodźców: we wtorki – od 15:00 do 16:00 i soboty – od 11:00 do 13:00. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę – 10.04 – jest już Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na wszystkich mszach św. poświęcenie palm. Wspólnota Muminki będzie sprzedawała przed kościołem palmy. Dochód przeznaczony jest na zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego osób niepełnosprawnych.

Spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 17:00 w domu parafialnym.

Drodzy parafianie i goście. Od 28 marca w kościołach możemy przebywać już bez maseczek ochronnych.

W naszym kościele do końca kwietnia będziemy udzielać Komunii św. jak dotąd, czyli bezpośrednio do ust przy balaskach, a także na rękę, pamiętając, że Komunię św. spożywamy przy kapłanie. Jak to będzie wyglądało dalej, będzie to zależne od rozwoju sytuacji.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących z Ukrainy.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Kuchni Charytatywnej, a za tydzień taca inwestycyjna.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na kwiecień 2022

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.