3 Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

Dziś 3 Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Dziś we Wrocławiu odbywa się XVI Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie  wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz tych Chorych kwestują wolontariusze. Wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie, dlatego całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby chorych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 16.00 do 18.00.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych o godz. 6.00, 9.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20.00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18.00 w naszym kościele i o godz. 16.00 w kaplicy sióstr Franciszkanek.

Nasza Parafia wraz z Fundacją Antoni, w związku z wojną na Ukrainie, kontynuuje zbiórkę rzeczy koniecznych. Na chwilę obecną potrzebne są: artykuły dla dzieci i niemowląt (odżywki, środki higieny, pampersy, słodycze, art. szkolne itp.), artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i środki czystości. Bardzo prosimy, aby rzeczy były nowe. Wszystko to można składać  w Fundacji Antoni. Można również wesprzeć naszą akcję finansowo, przelewając ofiary na konto Fundacji Antoni lub parafialne z tytułem: Ukraina.  W naszej „cukierence”, przy kościele będą wydawane dary dla uchodźców wg wywieszonego grafiku. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

W Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zapraszamy wiernych do podjęcia w trakcie Mszy świętej o godz. 18:30 Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W naszej parafii ze względu na to, że o godz. 17:00 jest Droga Krzyżowa, chcemy się włączyć w tę modlitwę, po mszy św. wieczornej. Przed Najśw. Sakramentem pragniemy odmówić część Różańca św. i modlić się do godz. 20:00.

Informujemy, że uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w środę 30.03.2022 na mszy św. o godz. 18:30. Próby przygotowujące do bierzmowania w niedzielę 27.03  o godz. 18:00 w domu parafialnym  oraz w poniedziałek 28.03 o godz. 19:15 w kościele. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie trzeba już mieć wybrane imię do bierzmowania, świadka oraz indeks obecności. Świadek z swojej parafii musi otrzymać zgodę na bycie nim. Wszelkie pytania u ojca Jordana 606114975.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.. Spotkanie nie będzie transmitowane – zapraszamy.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących z Ukrainy.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.