32 Niedziela Zwykła – 06.11.2022

Dziś 32 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

Do 15 listopada pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 18.30, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.

W związku z możliwością uzyskania odpustu za zmarłych związanego z nawiedzeniem cmentarza, informujemy, że jeszcze do 8 listopada będzie otwarta brama prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Żywego Różańca, które odbędzie się jutro o godz. 17:00 w domu parafialnym.

Zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych, która odbędzie się w domu parafialnym w środę o godz. 19:15. Temat: Jakiej religijności uczył Jezus z Nazaretu.

W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Po mszy wystawienie Najśw. Sakramentu i krótkie nabożeństwo. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W tym dniu, w piątek – z racji udzielonej dyspensy przez naszego Metropolitę – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz pokutny charakter tego dnia.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego – to już 121 rocznica.

W tym dniu również swoje imieniny obchodzi o. Jozafat, gwardian naszej wspólnoty. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 6:30.

Za tydzień będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy modlić się w int. UKRAINY. Zebrane do puszek ofiary w całości będą przeznaczone dla potrzebujących w Ukrainie.

Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14:30. Pragniemy ją ofiarować za zmarłych, którzy w ostatnich latach odeszli do Pana.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

 

Intencja modlitewna na listopad 2022

Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.