31 Niedziela Zwykła – 30.10.2022

Dziś 31 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Jutro o godz. 18:00 ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby już na nabożeństwo przyszły przebrane za dowolnego Świętego lub Świętą. Po nabożeństwie korowód świętych uda się do domu parafialnego na Bal Wszystkich Świętych. W programie liczne zabawy i niespodzianki!

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

Wspólnota św. Szarbela zaprasza wszystkich do czuwania wieczornego przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Czuwanie odbędzie się w kościele, w poniedziałek 31 października. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej, a zakończenie o godz. 22:00.

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek mszy św. jak w niedzielę (jest to święto nakazane!). Dodatkowa msza św. na cmentarzu osobowickim o g. 14.00. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo z procesją na cmentarz klasztorny.

W środę przypada Dzień Zaduszny.

Od środy codziennie – do 15 listopada – pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 18.30, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.

W związku z możliwością uzyskania odpustu za zmarłych związanego z nawiedzeniem cmentarza, informujemy, że od 1 do 8 listopada będzie otwarta brama prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.

W najbliższych dniach będziemy przebywać na cmentarzach. Prosimy o godne zachowanie w tym miejscu, o skupienie i modlitwę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań o godz. 17:30, a w piątek zapraszamy dzieci na godz. 17:00 na swoją mszę św. pierwszopiątkową, przed którą będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP.

W I Czwartek listopada w czasie Mszy św. o 18:30 będziemy modlić się o powołania zakonne, kapłańskie i za powołanych wspólnie z wszystkimi klerykami diecezjalnymi i zakonnymi, którzy przygotowują się do kapłaństwa w seminariach na terenie naszej archidiecezji oraz z siostrami i braćmi zakonnymi odbywającymi formację początkową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień w niedzielę o godz. 8:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Żywego Różańca.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

Parafia św. Alberta Wielkiego z Sołtysowic organizuje na przełomie kwietnia i maja pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.