31 Niedziela Zwykła – 05.11.2023

Dziś 31 Niedziela Zwykła.

Do 15 listopada pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 18:00.

W związku z możliwością uzyskania odpustu za zmarłych związanego z nawiedzeniem cmentarza, informujemy, że do 8 listopada będzie otwarta brama prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:00 w domu parafialnym. Spotkanie rozpoczniemy na cmentarzu klasztornym.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W czwartek zapraszamy członków Rady Parafialnej, przedstawicieli grup parafialnych, młodzież i wszystkich chętnych na kolejne – trzecie spotkanie presynodalne, na którym będziemy rozważać tekst z Apokalipsy św. Jana – List do Kościoła w Pergamonie (Ap 2, 12-17). Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym, w czwartek o godz. 19:15.

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek na mszę św. godz. 18:30, a następnie – poprzez wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem – na modlitwę uwielbienia.

W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00. Po mszy wystawienie Najśw. Sakramentu i krótkie nabożeństwo. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Po mszy harcerze zapraszają na poczęstunek.

W przyszłą niedzielę obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy otoczyć opieką modlitwą i wsparciem finansowym chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

W niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego – to już 122 rocznica.

W tym dniu również swoje imieniny obchodzi o. Jozafat, gwardian naszej wspólnoty. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 7:00.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 msza św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na listopad 2023

Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.