2 Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022

Dziś 2 Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Możemy wspomóc misjonarzy przelewając ofiarę na konto parafialne z tytułem – „Misje”.

O godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek od 16.00 do 18.00.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych o godz. 6.00, 9.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20.00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18.00 w naszym kościele i o godz. 16.00 w kaplicy sióstr Franciszkanek.

W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 9 rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka, oraz 6 rocznica konsekracji biskupiej Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego. Jest to również święto patronalne E. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. W katedrze w tym dniu Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta o godz. 11:00.

Nasza Parafia wraz z Fundacją Antoni, w związku z wojną na Ukrainie, kontynuuje zbiórkę rzeczy koniecznych. Na chwilę obecną potrzebne są: artykuły dla dzieci i niemowląt (odżywki, środki higieny, pampersy, słodycze, art. szkolne itp.), artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i środki czystości. Bardzo prosimy, aby rzeczy były nowe. Wszystko to można składać  w Fundacji Antoni. Można również wesprzeć naszą akcję finansowo, przelewając ofiary na konto Fundacji Antoni lub parafialne z tytułem: Ukraina.  Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów na wielkopostne rekolekcje pod hasłem „Co we mnie siedzi?”. Rekolekcje rozpoczną się dziś w czasie akademickiej Mszy św. o 20:10, a kolejne spotkania odbędą się w poniedziałek i wtorek o 19:30. Rekolekcje poprowadzi salezjanin – ks. Grzegorz Dłużniak.

Za tydzień, w niedzielę, 20 marca 2022 r. we Wrocławiu odbędzie się  XVI Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie  wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz tych Chorych będą kwestować wolontariusze. Wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie, dlatego całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby chorych.

Zespół Szkół Salezjańskich Don Bosko we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi: w szkole podstawowej w środę 16 marca od g. 17:00, a w liceum w sobotę 19 marca w godzinach od 10:00 do 14:00. Więcej informacji na plakatach.

Informujemy, że uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w środę 30.03.2022 na mszy św. o godz. 18:30.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących z Ukrainy.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.