3 Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024

Dziś 3 Niedziela Wielkanocy. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Dziś również przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Celem inicjatywy, która w Kościele polskim zapoczątkowana została w 2009 roku,  jest większe zwrócenie uwagi na moc Słowa Bożego, które może stać się drogowskazem na drodze chrześcijańskiego życia. Hasło tegorocznego Tygodnia Biblijnego brzmi: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

Z racji Tygodnia Biblijnego, w środę, w kościele, bezpośrednio po mszy św. wieczornej, odbędzie się Katecheza Dorosłych. Tematem będą słowa brata Rogera z Taize: „Żyj tym, co zrozumiałeś z Ewangelii. Nawet jeśli to niewiele. Żyj tym!”

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W sobotę 20.04.br. w kościele Najśw. Maryi Panny na Piasku odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet. Medytacja, konferencja i wspólna modlitwa mogą okazać się pomocą dla każdej z kobiet w zrozumieniu swojej tożsamości oraz miejsca w Kościele. Całość zakończy się Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Początek o godz. 10:00. Więcej informacji na plakacie. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału. Plakat poniżej.

Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Jezus Zmartwychwstały obdarzy Was pokojem.

 

Zachęcamy do zapoznania się:

STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. POSZANOWANIA ŻYCIA LUDZKIEGO W FAZIE PRENATALNEJ:  20240412_2