28 Niedziela Zwykła – 15.10.2023

Dziś 28 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Dziś również obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Cywilizacja życia. Przed kościołem odbywa się zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o 18:30.

Zapraszamy członków Rady Parafialnej, przedstawicieli grup parafialnych, młodzież i wszystkich chętnych na kolejne spotkanie synodalne w parafii. Tym razem będziemy rozważać tekst z Apokalipsy św. Jana – List do Kościoła w Smyrnie (Ap 2, 8-11). Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym, w środę o godz. 19:15.

W środę (18.10.23) o 20:15 Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów do schronu, na drugi wykład z cyklu ,,K jak Kochać” który wygłosi o. Jarosław Zatoka.

Wspólnota Domowego Kościoła – i nie tylko – zaprasza do kościoła na modlitwę uwielbienia w najbliższy czwartek po mszy świętej wieczornej, czyli około g. 19:15.

Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w czwartek o 19:15 w domu parafialnym.

Piesza Pielgrzymka do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy rusza w sobotę. Franciszkańska Grupa 15 zbiera się przed naszym kościołem o 6:45. Na pielgrzymkę nie ma zapisów. Powrót do Wrocławia będzie zasadniczo we własnym zakresie. Tego dnia będą podstawione dodatkowe szynobusy, będzie również zorganizowany dla chętnych pielgrzymów naszej grupy jeden autokar powrotny. Na autokar będzie można zapisać się w czasie pielgrzymki.

W przyszłą niedzielę Fundacja L’Arche tworząca domy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, zaprasza na kiermasz. Będą ciasta i ozdoby związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.

Za tydzień również przypada Niedziela Misyjna, która zwraca naszą uwagę na potrzeby duchowe i materialne krajów misyjnych oraz misjonarzy. Ze względu na kiermasz Fundacji L’Arche, tydzień później przed kościołem będą rozprowadzane kalendarze misyjne i odbędzie się zbiórka na misje. Zebrane ofiary zostaną przekazane na potrzeby naszych misji franciszkańskich.

Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę 22.10.br. po mszy św. o godz. 12:00.

Na furcie klasztornej możemy zamawiać intencje na 2024 rok – pierwszeństwo mają intencje jubileuszowe.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Dziś dzień wyborów, dlatego zachęcamy wszystkich do skorzystania z prawa wyborczego.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.