27 Niedziela Zwykła – 08.10.2023

Dziś 27 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o 18:30. W kaplicy sióstr franciszkanek nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:30.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie odbędzie się w piątek o godz. 18:00.

Fraternia Młodzieżowa zaprasza na nabożeństwo uwielbieniowe, które odbędzie się w piątek o 19:15, w kościele. Młodzież zaprasza wszystkich chętnych.

Kolejny Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Radość głoszenia Ewangelii (Łk 10, 17-22).

W środę (11.10.23) o 20:15 Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów do schronu, na pierwszy wykład z cyklu ,,K jak Kochać” który wygłosi ks. Bartłomiej Kot. Więcej informacji znajduje się na Facebooku ,,Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni”.

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek do udziału w Eucharystii o godz. 18:30, a następnie poprzez wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem na modlitwę uwielbienia.

Piesza Pielgrzymka do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się 21 października, tj. w sobotę. Franciszkańska Grupa 15 dołączy do nurtu pielgrzymki na Karłowicach. Zbiórka pielgrzymów przed naszym kościołem o 6:45. Na pielgrzymkę nie ma zapisów. Powrót do Wrocławia będzie zasadniczo we własnym zakresie. Tego dnia będą podstawione dodatkowe szynobusy, będzie również zorganizowany dla chętnych pielgrzymów naszej grupy jeden autokar powrotny. Na autokar będzie można zapisać się w czasie pielgrzymki.

Za tydzień będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Cywilizacja życia. Przed kościołem odbędzie się zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

Stowarzyszenie Stop seksualizacji dzieci zaprasza na projekcję filmu pt. „Dźwięk ciszy” – poruszający temat handlu dziećmi. Miejsce projekcji: Pasaż Grunwaldzki; data – 12.10.2023, g. 18:00, cena biletu 15 zł.

W kwietniu przyszłego roku parafia św. Alberta z Sołtysowic organizuje pielgrzymkę lotniczą do Libanu. Więcej informacji na plakacie.

Na furcie klasztornej możemy już zamawiać intencje na 2024 rok – pierwszeństwo mają intencje jubileuszowe.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

List Pasterski na Niedzielę Papieską – Dzień Papieski 2023