26 Niedziela Zwykła – 01.10.2023

Dziś 26 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 Godzina Święta połączona z nabożeństwem różańcowym. W naszej parafii świętujemy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu.

Tradycyjne już błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów odbędzie się na placu przed kościołem o godz. 14:45.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od 16:00 do 18:00.

W poniedziałek, w 2. dzień października, o godz. 5:45 zapraszamy na wspólne śpiewanie Akatystu ku czci Bogurodzicy.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 17:00 w domu parafialnym.

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o 18:30. W kaplicy sióstr franciszkanek nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od 5 października o godz. 18:30.

We wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo Transitus. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece z okapnikami. We wtorek nie będzie wieczornej adoracji.

W środę przypada Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Msze św. o 6:30, 9:00 i 18:30 – serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Świętego Biedaczyny z Asyżu.

W czwartek o godz. 19:15 – w ramach XX Festiwalu „Pax et bonum per musicam” – odbędzie się w naszym kościele recital organowy w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego. Wstęp wolny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań od godz. 17:30, a w piątek zapraszamy dzieci na godz. 17:00 na swoją mszę św. pierwszopiątkową, przed którą będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych.

Dzisiaj o godz. 20:10 w kościele msza św. inaugurująca rok akademicki w Franciszkańskim Duszpasterstwie Akademickim „Antoni”. Msze św. dla studentów w niedziele o godz. 20:10 będą sprawowane do końca czerwca.

Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę o godz. 14:30.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na październik 2023

Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

 

Przypominamy. 01.10.2023 – MARSZ DLA ŻYCIA we WROCŁAWIU, – godz. 12. 00 Msza św. w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety Węgierskiej przy wrocławskim Rynku, godz. 13.00 – wymarsz spod kościoła św. Elżbiety. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Dzieci przyszłością Polski”. Zakończenie marszu na Placu Katedralnym