25 Niedziela Zwykła – 20.09.2020

Dziś 25 Niedziela Zwykła.

O godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.

Kancelaria parafialna będzie czynna normalnie czyli w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00.

Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zachowanie dystansu, a także zasłonięcie nosa i ust.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  • w środę – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera,
  • w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. przeniesiona z maja. Ze względów bezpieczeństwa, odbędzie się ona na dwóch mszach św. o godz. 10:15 i 12:00. Bardzo prosimy by osoby nie związane z tymi uroczystościami przyszły na inne msze św. Sytuacja jest w tym roku wyjątkowa zatem prosimy o wyrozumiałość.

Informujemy, że pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2021 roku odbędzie się w niedzielę 4 października po mszy św. o godz. 12:00. Do tego czasu przyjmujemy zgłoszenia w szkołach nr 20 i 83 (u katechetek!) oraz z innych szkół w kancelarii parafialnej.

Za tydzień również na mszy św. o godz. 13:30 udzielimy chrztu małym dzieciom. Spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w domu katechetycznym.

Pragniemy rozpocząć w naszej parafii nową formę spotkań formacyjnych. Kilka razy w roku będziemy organizować spotkania z filmem pt. Wieczory ze Świętymi. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w środę 30.09.br. po mszy św. wieczornej w domu parafialnym. A pierwszym filmem, który obejrzymy będzie film pt. „Święta Klara i święty Franciszek”. Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na umowy z dystrybutorem filmu, zatem należy się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci. Można również kupić kalendarz na przyszły rok w cenie 7 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.