25 Niedziela Zwykła – 18.09.2022

Dziś 25 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Dziś również obchodzimy 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po orędziu na rok 2021, w którym papież Franciszek skoncentrował się na tym, by ‘iść i widzieć’, tym razem Ojciec Święty prosi świat komunikacji, aby na nowo nauczył się ‘słuchać’. Papież podkreślił, że sam Jezus prosi nas, abyśmy zwracali uwagę na to, jak słuchamy. Zaznaczył, że aby móc prawdziwie słuchać, potrzeba odwagi oraz wolnego od uprzedzeń i otwartego serca. Całość orędzia znajduje się na naszej stronie internetowej.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy o godz. 18:00 na nabożeństwa: we wtorek ku czci św. Antoniego i w sobotę na nabożeństwo maryjne.

Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Powołanie Mateusza (Mt 9, 9-13).

Wspólnota Świętego Szarbela zaprasza na modlitwę o uzdrowienie wewnętrzne w czwartek. O 18:30 Msza św. a następnie wspólne trwanie na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Rocznica chrztu! W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się w int. dzieci, które rok temu w lipcu, sierpniu i wrześniu przyjęły chrzest święty. Zapraszamy rodziców z tymi dziećmi i rodzicami chrzestnymi.

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. w 2023 roku, odbędzie się w niedzielę 25 września po mszy św. o godz. 12:00.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 25.09.br.: rok I (kl. VII) o godz. 16:00, rok II (klasy VIII) godz. 18:00. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

Orędzie papieża Franciszka na 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu : 20220124-messaggio-comunicazioni-sociali