24 Niedziela Zwykła – 11.09.2022

Dziś 24 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

Dziś rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania. Jego myśl przewodnią stanowią słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6).

Z tej okazji zapraszamy w środę – szczególnie rodziców! – na katechezę dorosłych, która odbędzie się w kościele, po mszy św. wieczornej. Temat: Czy kryzys wiary i religijności młodej osoby to koniecznie droga do pożegnania się z Kościołem? Katechezę wygłosi o. Oskar, rektor naszego seminarium i opiekun braci kleryków.

Zainteresowanych tematyką wychowania odsyłamy do ciekawych materiałów znajdujących się na stronie internetową: tydzienwychowania.pl

Zapraszamy o godz. 18:00 na nabożeństwa: we wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją i w sobotę nabożeństwo maryjne.

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Informujemy, że pierwszą serię Nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy jutro, w poniedziałek 12 września o 19.15 w domu katechetycznym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

Również jutro rozpoczynamy Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) o godz. 20.15 w domu katechetycznym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2023 roku, odbędzie się w niedzielę 25 września po mszy św. o godz. 12:00 w domu parafialnym. Przypominamy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się w niedzielę 21.05.2023 r. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do 23. września br.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 25.09.br.: rok I (kl. VII) o godz. 16:00, rok II (klasy VIII) godz. 18:00. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. W naszej parafii zapraszamy w środę na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17:30 a następnie na mszę św. wieczorną w tej intencji.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Życzymy Wam Bożego pokoju i radości. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.