23 Niedziela Zwykła – 04.09.2022

Dziś 23 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 Godzina Święta.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy o godz. 18:00 na nabożeństwa: we wtorek ku czci św. Antoniego i w sobotę ku czci Matki Bożej.

Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 17:00 w domu parafialnym.

Kolejny Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Tekst – Rodowód Jezusa Chrystusa (Mt 1, 1-16. 18-23)

Ministrantów, a także nowych kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10:00. Będzie to również spotkanie z nowym opiekunem fr. Diak. Natanaelem.

Nowy opiekun wspólnoty św. Szarbela – o. Oskar zaprasza na pierwsze spotkanie w czwartek (8 września) w kościele. Najpierw Msza św. o 18:30, następnie katecheza wprowadzająca w rok formacyjny oraz wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie odbędzie się w salce spotkanie zapoznawcze z nowym opiekunem wspólnoty. W tym roku modlitewne spotkania wspólnoty św. Szarbela będą odbywać się w drugie i czwarte czwartki miesiąca.

W przyszłą niedzielę na sumie, czyli na mszy św. o godz. 10:30 pragniemy dobremu Bogu podziękować za tegoroczne zbiory.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 msza św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych.

Informujemy, że pierwszą serię nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy w poniedziałek, 12 września o 19.15 w domu katechetycznym.

Również Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) rozpoczniemy w poniedziałek 12. września o godz. 20.15 w domu parafialnym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2023 roku, odbędzie się w niedzielę 25 września po mszy św. o godz. 12.00 w domu parafialnym. Przypominamy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się w niedzielę 21.05.2023 r. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do 23. września br.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 25.09.br : rok I (kl. VII) o godz. 16:00, rok II (klasy VIII) godz. 18:00. Spotkania odbywają się w domu parafialnym.

Na furcie przyjmujemy zapisy na wyjazd na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi, które odbędą  się w sobotę 10 września w Górze św. Anny. Koszt 50 PLN. Wyjazd o 5.00 rano a powrót w późnych godzinach wieczornych.

Przyparafialne drużyny harcerskie organizują nabór do drużyn harcerek, harcerzy oraz zuchenek. Zapraszają chętne dziewczynki w wieku 7-13 lat oraz chłopców w wieku 10-16 lat do uczestnictwa w pierwszych zbiórkach. Więcej informacji na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła.

Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy już XII Tydzień Wychowania. Jego myśl przewodnią stanowić będą słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6).

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

Treść ogłoszeń jest również dostępna na naszej stronie internetowej.

 

Papieskie intencje modlitewne – wrzesień 2022

Módlmy się, aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby, została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Życzymy Wam Bożego pokoju i radości. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

List Episkopatu – XII Tydzień Wychowanie 2022