22 Niedziela Zwykła – 03.09.2023

Dziś 22 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 Godzina Święta.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18.00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 17:30 w domu parafialnym.

W czwartek – zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w int. powołań od godz. 17:30.

W tym dniu imieniny obchodzi br. Ernest, nasz furtian – msza św. w jego intencji o godz. 6:30.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 msza św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2024 roku, odbędzie się w niedzielę 24 września po mszy św. o godz. 12.00 w domu parafialnym. Przypominamy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się w niedzielę 19.05.2024 r. Dzieci można zgłaszać u katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do 22. września br. To termin ostateczny, nieprzekraczalny.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 24.09.br : rok I (kl. VII) o godz. 16:00, rok II (klasy VIII) o godz. 18:00. Spotkania odbywają się w domu parafialnym. Opiekunem tej grupy jest o. Jordan.

Serdecznie zapraszamy młodzież na spotkania Fraterni Młodzieżowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 15.09.br. o godz. 19:15 – zbiórka przy zakrystii.

Ministrantów, a także kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10:00. Opiekunem ministrantów jest fr. diak. Natanael.

Jutro – 04.09. – rozpoczynamy nową cykl Nauk Przedmałżeńskich. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym o godz. 19.15.

W poniedziałek – 11.09. – rozpoczynamy Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) o godz. 20.15 w domu katechetycznym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

Na furcie przyjmujemy zapisy na wyjazd na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi, które odbędą  się w sobotę 16 września w Górze św. Anny. Koszt 50 PLN. Wyjazd o 4:50 rano, a powrót w późnych godzinach wieczornych.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na wrzesień 2023

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

______________________________________

 

Modlitwa za Synod Archidiecezji Wrocławskiej

Panie Jezu Chryste,

prosimy, daj nam usłyszeć Twój głos

i jak Maryja czynić wszystko, co powiesz.

Odnawiaj nasze życie w Kościele,

byśmy budowali komunię,

formowali serca i realizowali Twą misję.

Przez Ducha Świętego i na chwałę Ojca
powierzamy Tobie synod Archidiecezji Wrocławskiej,

aby był Bożym dziełem w nas.

Matko Boża Zwycięska, módl się za nami!

 

(zachęcamy do odmawiania tej modlitwy)