2 Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

Dziś 2 Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „AD GENTES” DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI 25 lutego 2024 r. „W KOŚCIELE JESTEŚMY WSPÓLNOTĄ MISYJNĄ.” Od 2006 r. obchodzimy w Polsce w II niedzielę Wielkiego Postu jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To okazja, byśmy uświadomili sobie, że jesteśmy wspólnotą misyjną. Ostatnim nakazem, jaki Chrystus pozostawił swym uczniom tuż przed Wniebowstąpieniem, był nakaz misyjny. Świadomi naszej odpowiedzialności za misje, jednoczymy się w tym dniu z polskimi misjonarkami i misjonarzami i swą modlitwą, postem, ofiarą wspieramy ich wysiłki misyjne. Jest to dla nas dzień wspólnotowych błagań o nowe powołania; o to, aby znaleźli się ci, którzy w imieniu Chrystusa i Kościoła udadzą się na krańce świata z Ewangelią dla ubogich. Od lat ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu stanowią jałmużnę na misje i przeznaczamy je na wsparcie działalności polskich misjonarek i misjonarzy. Ofiary można wpłacić na konto parafialne z tytułem: MISJE.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 adoracja Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: o godz. 6:00, 9:30, 17:00 (dla dzieci), 18:00 i o godz. 20:00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18:00 w naszym kościele i o godz. 16:00 w kaplicy sióstr Franciszkanek.

W środę zapraszamy wspólnotę Pogodna Jesień na mszę św. o godz. 9:00, a następnie na spotkanie w salkach.

Również w środę odbędzie się kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Rozpoczynamy mszą św. o 18:30, a następnie spotykamy się w sali w klasztorze. Tematem spotkania będzie postać Jozuego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 17:00 zostanie odprawiona msza św. i krótka Droga Krzyżowa dla dzieci, a wcześniej będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 pierwszosobotnie nabożeństwo ekspiacyjne ku czci Matki Bożej.

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Za tydzień w niedzielę o godz. 8:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Różańcowej.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kuchnię Charytatywną.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna na marzec 2024

Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.

_______________________

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI o MODLITWĘ i POST w INTENCJI OJCZYZNY – Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki: (…) Konstytucja RP z 1997 r. w swojej preambule przypomina nam o obowiązku troski o byt i przyszłość Ojczyzny. (…)Gdy w 1997 r. zawieraliśmy jako społeczeństwo konstytucyjny kompromis aksjologiczny wiele osób w Kościele katolickim w Polsce nie było z niego zadowolonych, gdyż – jak się wydawało – zawierał on zbyt wiele elementów aksjologii starego, komunistycznego systemu. Mam świadomość, że dzisiaj niektórzy Polacy nie są z niego zadowoleni, gdyż uznają, że zawiera zbyt wiele elementów nawiązujących do chrześcijańskiego dziedzictwa narodu. Jeśli chcemy przetrwać jako wspólnota, nie możemy w tym trudnym momencie otwierać zasadniczych sporów odnośnie do wartości konstytucyjnych. (…) Apeluję, aby wszyscy, którym drogie są losy Rzeczypospolitej, otworzyli serca i umysły na pojednanie; aby szukali możliwości rozwiązania konfliktów targających życiem politycznym poprzez negocjacje, bez odwoływania się do rozwiązań siłowych; aby przywrócono prawdziwy szacunek dla Konstytucji i opartych na niej przepisów prawa. (…)Apeluję, aby wszyscy, którym drogie są losy Rzeczypospolitej, otworzyli serca i umysły na pojednanie; aby szukali możliwości rozwiązania konfliktów targających życiem politycznym poprzez negocjacje, bez odwoływania się do rozwiązań siłowych; aby przywrócono prawdziwy szacunek dla Konstytucji i opartych na niej przepisów prawa. (…)Zachęcam wszystkich Polaków do żarliwej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny (…).