3 Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

Dziś 3 Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 adoracja Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: o godz. 6:00, 9:30, 17:00 (dla dzieci), 18:00 i o godz. 20:00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18:00 w naszym kościele i o godz. 16:00 w kaplicy sióstr Franciszkanek.

W środę – 06.03 – serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie presynodalne – z przemyślanymi i przemodlonymi tekstami. Spotkanie odbędzie się w sali w klasztorze, o godz. 19:15.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w int. powołań.

Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę marca po mszy św. o godz. 12:00.

W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 zapraszamy na mszę św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących.

Wspólnota Żywego Różańca tym razem swoje spotkanie formacyjne będzie miała w poniedziałek 11. marca o godz. 17:30 w domu parafialnym.

Za tydzień, w niedzielę, 10 marca we Wrocławiu odbędzie się XVIII Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, w ostatnim okresie swego ziemskiego życia. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz tych Chorych będą kwestować wolontariusze. Wszystkie osoby, organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną, pracują społecznie, dlatego całość zebranych pieniędzy zostanie przekazana na potrzeby chorych.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Kuchnię Charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna na marzec 2024

Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.