1 Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022

Dziś 1 Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Drodzy Parafianie i Goście. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Wit Bołd, nasz współbrat, który obecnie pracuje w klasztorze w Borkach Wielkich. Do środy włącznie nauki będą głoszone na mszach św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Ponadto zapraszamy na nauki stanowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. W środę zakończenie rekolekcji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby klasztoru w Borkach Wielkich.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek od 16.00 do 18.00.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych o godz. 6.00, 9.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20.00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18.00 w naszym kościele i o godz. 16.00 w kaplicy sióstr Franciszkanek (w dawnym szpitalu im. Korczaka). Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

Trzecie konsultacyjne spotkanie synodalne odbędzie się w środę o 19:30 w domu parafialnym.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 msza św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych.

Nasza Parafia wraz z Fundacją Antoni, w związku z wojną na Ukrainie, organizuje zbiórkę. Potrzebne są: koce, poduszki, śpiwory, karimaty, pościel, materace, środki medyczne, opatrunkowe, apteczki, artykuły dla dzieci i niemowląt (odżywki, środki higieny, pampersy, słodycze, art. szkolne itp.), latarki, plecaki, bielizna termiczna, artykuły spożywcze o długim terminie ważności, środki czystości. Bardzo prosimy, aby rzeczy były nowe. Wszystko to można składać  w Fundacji Antoni. Można również wesprzeć naszą akcję finansowo.  Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów na wielkopostne rekolekcje pod hasłem „Co we mnie siedzi?”. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę (13.03) w czasie akademickiej Mszy św. o 20:10 w naszym kościele, a kolejne spotkania w poniedziałek i wtorek o 19:30. Rekolekcje poprowadzi salezjanin – ks. Grzegorz Dłużniak.

Fundacja Antoni w wielkim poście organizuje jak w zeszłym roku zbiórkę żywności. Przed kościołem bracia klerycy będą rozdawali torby miłosierdzia, w których można będzie przynosić żywność. Na torbach jest opisane jakie produkty są potrzebne. Dziś również Zbiórka na Kuchnię charytatywną.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na marzec 2022

Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.