2 Niedziela Zwykła – 15.01.2023

Dziś 2 Niedziela Zwykła. Ze względu na koncert kolęd nie będzie Nieszporów. Kazania dziś głosi nasz współbrat Olaf, który w najbliższych dniach wyjeżdża na misje do Afryki. Po mszach przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na rzecz franciszkańskich misji w Afryce.

Również dziś po mszy św. o godz. 17:00, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dobrze nam znanego już zespołu Gieni Dudki. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

Adoracja z okazją do spowiedzi św. we wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00.

Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17) – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który rozpoczynamy w środę, a kończymy 25 stycznia w świętem nawrócenia św. Pawła.

Kolejny Krąg Biblijny odbędzie się w środę o 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał Bóg… ( Hbr 1, 1-4).

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w domu katechetycznym.

Modlitwa uwielbienia, prowadzona przez wspólnotę św. Szarbela, odbędzie się w czwartek po mszy św. wieczornej.

W piątek imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Fabian, proboszcz. Msza św. imieninowa zostanie odprawiona o godz. 6:30.

Msza św. z udziałem Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15:00.

Dziś kończymy zasadniczą część kolędy, która w naszej parafii odbyła się na zasadzie zaproszeń, podobnie jak rok temu. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą gościnność, za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, a także za wasze ofiary. Za wszelkie niedociągnięcia serdecznie przepraszamy. Zgłoszeń było ponad 850, czyli około 300 więcej niż rok temu.

Podsumowujące kazanie o. Proboszcza zostanie wygłoszone w niedzielę 05.02.2023. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu można zapraszać nas na wizytę duszpasterską.

Za tydzień, 22.01.2023 r., w całym Kościele będzie obchodzona ustanowiona przez papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność.

Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.