Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022

Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O 18.30 Nieszpory wielkanocne.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i uświetnienie Uroczystości Paschalnych bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za dary przekazane dla Kuchni Charytatywnej. Bóg zapłać za wszelkie dobro.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie jednak nabożeństwa wieczornego.

W Piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę.

Tekturowe skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną można składać na furcie klasztornej do przyszłej niedzieli (24.04.br.).

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, zapraszamy na czuwanie nocne, które rozpoczniemy w sobotę o godz. 20:00, a zakończymy o 5:00 rano. Czuwanie poprowadzi wspólnota św. Charbela.

Tego samego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Na początku marca Ojciec Święty Franciszek mianował Macieja Małygę, dotychczasowego wikariusza biskupiego ds. formacji stałej kapłanów w archidiecezji wrocławskiej, biskupem pomocniczym. Jego sakra biskupia odbędzie się 24 kwietnia czyli w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w katedrze wrocławskiej. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.

Od wtorku do soboty w Górze św. Anny odbywać się będzie Kapituła naszej Prowincji Zakonnej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 

Drodzy Parafianie i Goście.

Wydarzenia paschalne znowu upewniają nas, że Życie jest mocniejsze

niż śmierć, a ostateczne zwycięstwo należy do Miłości!

Niech Jezus Zmartwychwstały Was prowadzi i umacnia,

niech Wam błogosławi.