2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

Dziś 2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o 18:30 na Nieszpory wielkanocne.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Jutro w poniedziałek obchodzimy Święto św. Marka, Ewangelisty – po mszy o godz. 9.00 odmówimy modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej.

We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W środę o godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie w domu katechetycznym.

Kolejny Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Droga do Emaus (Łk 24,13-35).

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela odbędzie się 28.04.2022 o godz. 19:15. Zaprasza wspólnota św. Szarbela.

Tekturowe skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną można składać na furcie klasztornej do przyszłej niedzieli.

Za tydzień w niedzielę będzie już pierwszy dzień maja. W niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na wspólne śpiewanie Akatystu ku czci Bogurodzicy.

Przez cały miesiąc maj zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do brania udziału w codziennych nabożeństwach majowych ku czci NMP. Nabożeństwa będą odprawiane od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele pół godziny przed mszą wieczorną, czyli odpowiednio w sobotę o 18.00, a w niedziele o godz. 18.30 .

Bardzo dziękujemy za modlitwę w int. Kapituły naszej Prowincji Zakonnej. Nowym Ministrem Prowincjalnym został o. Alard Maliszewski. Prosimy o modlitwę w jego intencji i całego nowego Zarządu Prowincji św. Jadwigi.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem

 

Nowy Zarząd Prowincji św. Jadwigi

od lewej: o. Wacław – definitor; o. Kamil – definitor; o. Jarosław – definitor; o. Fabian Kaltbach – Wikariusz Prowincji; o. Alard Maliszewski – Minister Prowincji św. Jadwigi; o. Mateusz – definitor; br. Marek – definitor.