Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Oprócz normalnego niedzielnego porządku mszy św. odprawimy dwie msze św. dodatkowe, recytowane o godz. 8:00 i 18:00. Z tego względu nie będzie Nieszporów. O godz. 14.30 przed kościołem będziemy udzielać Komunii św. osobom, które wcześniej brały udział w transmisjach.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg normalnego porządku niedzielnego od 6:00 do 20:10. O godz. 14.30 przed kościołem będziemy udzielać Komunii św. osobom, które wcześniej brały udział w transmisjach. Nie będzie nabożeństwa wieczornego.

W Piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Tekturowe skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną można składać na furcie klasztornej do przyszłej niedzieli (11.04.br.).

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

W związku z Świętem Bożego Miłosierdzia, wspólnota św. Charbela zaprasza na czuwanie modlitewne z soboty na niedzielę od godz. 20:00 do 5:00, które odbędzie się w kościele.

Dziękujemy za odzew i przyniesienie bardzo wielu paczek dla ubogich, którzy korzystają z naszej Kuchni Charytatywnej. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Kuchnię Charytatywną. Bóg zapłać. 

Jak widzicie, sytuacja nie pozwala znowu na to, by zbierać w kościele tacę. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu w kościele, na furcie, a także przelewem na konto. Bóg zapłać.

Drodzy Parafianie i Goście

Wydarzenia paschalne znowu upewniają nas, że Życie jest mocniejsze niż śmierć, a ostateczne zwycięstwo należy do Miłości! Niech Jezus Zmartwychwstały Was prowadzi i umacnia, niech Wam błogosławi.

Pamiętajmy, że w kościele może nas być 55 osób, o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie, a także o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Prosimy o wyrozumiałość i przyjęcie tego, jako aktu miłości bliźniego.

Intencja modlitewna na kwiecień:

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.