2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021

Dziś 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.

O godz. 15:00 serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18:30 na Nieszpory.

Dziś również rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia.”

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Dnia 22 lutego 2019 roku Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce. Sekretarz Generalny KEP Biskup Artur Miziński zwraca naszą uwagę na niezwykle istotną rzecz, aby pamięć o tak ważnym dla Kościoła i narodu wydarzeniu była kultywowana rokrocznie, tak aby zapadła głęboko w pamięci i serca wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. wieczorną, w czasie której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, młodzież i dorosłych do przeżycia wielkanocnego nabożeństwa „Droga Zmartwychwstania”. Będzie to nabożeństwo na wzór Drogi Krzyżowej, w czasie którego rozważane będą stacje – wydarzenia zbawcze od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Chrystusa. Zapraszamy w piątek 16 kwietnia o 19:15 w kościele.

Wyjątkowo nie dziś, ale w przyszłą niedzielę o godz. 14:30 zostanie odprawiona msza św. z udziałem wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych. 

Kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 18.04.br.. Transmitowana będzie msza św. o godz. 12:00, a następnie konferencja dla rodziców. Bardzo prosimy o to, by zajrzeć na stronę internetową, zakładkę „I Komunia 2021” jest tam informacja o odbiorze alb.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną.

Jak widzicie, nadal nie zbieramy w kościele tacy. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu w kościele, na furcie, a także przelewem na konto. Bóg zapłać.

Drodzy Parafianie i Goście

Niech Jezus Zmartwychwstały Was prowadzi i umacnia, niech Wam błogosławi.

Pamiętajmy, że w kościele może nas być 55 osób, o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie, a także o obowiązku noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Prosimy o wyrozumiałość i przyjęcie tego, jako aktu miłości bliźniego.