Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18:30 zakończenie nabożeństw majowych.

Od dziś jedynym ograniczeniem obecności wiernych na mszach św. i nabożeństwach w kościołach jest zachowanie dystansu 2 metrów od siebie, a także zasłonięcie nosa i ust. 

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu, ale bardzo prosimy o zachowanie ostrożności, czyli zachowanie odległości i noszenie masek.

Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będziemy odprawiali przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9:00.

W tym tygodniu również: wtorkowe nabożeństwo ku czci św. Antoniego, nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, a także sobotnie nabożeństwo ku czci NMP – wszystkie o godz. 18:00.

W tym tygodniu również wracamy do piątkowej Drogi Krzyżowej o godz. 6:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • – w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła,
  • – w środę – wspom. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • – w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • – w piątek – wspom. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

We wtorek po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21:00.

W miesiącu czerwcu będziemy transmitować tylko sumę niedzielną, czyli mszę św. o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w int. powołań o godz. 17.30; w piątek na pierwszopiątkową mszę św. z udziałem dzieci o godz. 17:00 – wcześniej okazja do spowiedzi św., a sobotę o 8:15 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a o 9:00 msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.

Jeżeli chodzi o odwiedziny chorych, to będziemy się indywidualnie kontaktować w najbliższym czasie i ewentualnie umawiać z konkretnymi osobami. Natomiast póki co, nie ma zgody na odwiedziny pierwszopiątkowe, co się wiąże z przechodzeniem z domu do domu.

Spotkanie modlitewne dla Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 8.00. Spotkanie formacyjnego dla tej wspólnoty jeszcze  w tym miesiącu nie będzie.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci.

Drodzy Parafianie i Goście

Od dziś zaczęliśmy zbierać znowu tacę w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu w kościele, na furcie, a także przelewy na konto. Bóg zapłać.

Niech Jezus Zmartwychwstały Was prowadzi i umacnia, niech Wam błogosławi.

Przypominamy i zachęcamy. Do 7 czerwca powinniśmy przyjąć Komunię św. wielkanocną. Każdy wierny przynajmniej raz w roku ma obowiązek przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii wielkanocnej obejmuje okres do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Czasu jest zatem coraz mniej. Przed każdą mszą św. u nas jest możliwość wyspowiadania się, a we wtorki także między 20.00 a 21.00. Zachęcamy.