Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 18:00 Godzina Święta. Kończy się okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

W kościele obowiązuje nas przede wszystkim zasłanianie ust i nosa oraz dystans 2 metrów od siebie. Prosimy nie lekceważyć tego zalecenia.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek. Tam również prosimy o zachowanie ostrożności.

Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9:00.

W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – porządek mszy świętych jak w niedzielę, oprócz mszy o 10:30 i 20:10. Procesja do 4. ołtarzy odbędzie się w tym roku wyjątkowo wyłącznie na terenie klasztornym po mszy św. o 9:00. W związku z tym, parkingi na terenie naszej posesji przed mszą św. o 9:00 będą zamknięte. W zamian zostaną udostępnione boiska asfaltowe wewnątrz posesji klasztornej. W procesji może brać udział więcej niż 150 osób, pod warunkiem noszenia masek! Zapraszamy panów do baldachimu, poczty sztandarowe, panie do obrazu, a także harcerzy i starszych ministrantów. Prosimy również o przynoszenie kwiatów na furtę do udekorowania ołtarzy.

Osoby, które z różnych względów nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9.00 do 15.00.

W przyszłą niedzielę przypada zewnętrzna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Kazanie na wszystkich mszach św. wygłosi o. Jozafat, gwardian naszej wspólnoty, misjonarz miłosierdzia. Jak wszystko się uda, to festyn parafialny, który w obecnych okolicznościach odbyć się nie może, spróbujemy zorganizować jesienią, np. przy okazji uroczystości św. Franciszka.

W sobotę – 13.06.br – spotykamy się na nabożeństwie oktawy Bożego Ciała z procesją eucharystyczną o godz. 17:45, następnie w kościele odmówimy różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego, a o 18:30 zostanie odprawiona uroczysta msza św. ku czci św. Antoniego.

W miesiącu czerwcu będziemy transmitować tylko sumę niedzielną, czyli mszę św. o godz. 10.30.

Jeżeli chodzi o odwiedziny chorych, wg nowego dekretu naszego metropolity, chorych można odwiedzać tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

Drodzy Parafianie i Goście

Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary.

Niech Bóg Was prowadzi i umacnia, niech Wam błogosławi i darzy pokojem.

Intencja modlitewna na czerwiec:
Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.