Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2023 – 01.01.2023

Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – pierwszy dzień Nowego Roku 2023. O godz. 00 Godzina Święta połączona z nabożeństwem o pokój.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę od 16:00 do 18:00.

Spotkanie modlitewne Wspólnoty Różańcowej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 8.00, a formacyjne – opłatkowe w poniedziałek 9. stycznia o godz. 17:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań od godz. 17:30. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – porządek mszy jak w każdą niedzielę. Na wszystkich mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Pamiętajmy, że jest to święto nakazane, czyli mamy obowiązek być na mszy św.

W tę Uroczystość około godziny 18:00 wystąpi chór kameralny Ostinato z repertuarem kolęd, zarówno tych popularnych jak i mniej znanych. Koncert rozpocznie się zaraz po zakończeniu Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W Polsce, zgodnie z tradycją, śpiewamy kolędy do 2 lutego.

Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14:30.

Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. W dni powszednie kolędowanie rozpoczynamy o godz. 16.00 a w soboty i niedziele o 15.00. Przypominamy, że wizyta duszpasterska odbywa się w tym roku tylko „na zaproszenie” w wyznaczonych terminach. Chęć przyjęcia kolędy można było zgłaszać do 28 grudnia. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć kolędę, to zostaje jeszcze kolęda uzupełniająca – 15.01. lub po uzgodnieniu, w późniejszym terminie.

 

Intencja modlitewna na styczeń 2023: Za wychowawców – Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa zamiast rywalizacji i wspierając przede wszystkim wrażliwych młodych ludzi.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam Bożego pokoju i radości w całym 2023 roku.

Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Plan kolędy na najbliższe dni:

    02.01 – poniedziałek: Rowerowa, Bonczyka, Zawalna, Lindego

   03.01 – wtorek: Kamieńskiego, Jutrosińska, Brodzińskiego, Kocha

   04.01 – środa: Żmigrodzka, Mochnackiego, Grochowiaka, Gąsiorowskiego, Skwer Obrońców Helu, Zaleskiego

   05.01 – czwartek: Kasprowicza, Lenartowicza, Brzechwy, Ujejskiego, Nabielaka, Zelenaya

   07.01 – sobota: Baczyńskiego, Romanowskiego, Pola, Goszczyńskiego, Anczyca

   08.01 – niedziela: Syrokomli, Piętaka, Gajcego, Leśmiana, Konopnickiej, Perzyńskiego, Filomatów, Oppmana