Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, naszego Patrona – 14.06.2020

Dziś 11 Niedziela Zwykła, a w naszej parafii zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego, patrona naszej parafii. Kazanie na wszystkich mszach św. głosi o. Jozafat, gwardian naszej wspólnoty, misjonarz miłosierdzia.

Do czwartku włącznie przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną. W czwartek, na zakończenie Oktawy odbędzie się poświęcenie wianków. Wianki, wykonane przez panie ze wspólnot parafialnych, będą rozprowadzane przed kościołem.

Z racji oktawy zapraszamy również od poniedziałku do czwartku na adorację Najśw. Sakramentu bezpośrednio po mszy wieczornej do godz. 21:00. Od 20:00 będzie również okazja do spowiedzi.

Pamiętajmy, że jedynym ograniczeniem obecności wiernych na mszach św. i nabożeństwach w kościołach jest zachowanie dystansu 2 metrów od siebie, a także zasłonięcie nosa i ust. 

Kancelaria Parafialna w tym tygodniubędzie czynna w poniedziałek i środę. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności, czyli noszenie maseczek.  

W tym tygodniu obchodzimy:

  • – w poniedziałek – wspom. bł. Jolanty, zakonnicy,
  • – w środę –wspom. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
  • – w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa,
  • – w sobotę – wspom. Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

W środę o godz. 19:15 w domu katechetycznym, odbędzie się Krąg Biblijny dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.

W piątek o godz. 15:00 dodatkowa msza św. z udziałem Wspólnoty Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała, czyli tym, którzy pomogli w budowaniu ołtarzy, upiększaniu ich, dziękujemy paniom i panom niosącym sztandary, obraz MB Częstochowskiej, baldachim, nagłośnienie, a także Mariankom i całej Służbie Liturgicznej.

Drodzy Parafianie i Goście

Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.