Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego – 13.06.2021

Dziś Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego, Patrona naszej Parafii.

O godz. 18:15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją. W godzinach od 8:30 do 14:00 przed kościołem będziemy mogli zakupić chlebki św. Antoniego oraz Mały przewodnik katolicki poświęcony św. Antoniemu z Padwy. Dochód w całości pragniemy przeznaczyć na wyjazd wakacyjny osób niepełnosprawnych. Możemy też zakupić miód, który wspomoże Fundację Tobiaszki. Bóg zapłać.

W środę, 16. czerwca, 70-tą rocznicę profesji zakonnej obchodzi o. Franciszek Rosiński. Dziękczynna msza św. w z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 6:30.

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Tym razem kilka wskazówek wakacyjnych – Psalm 148.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy z okazji 40. Rocznicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Wystawa znajduje się przed wejściem głównym do klasztoru. Wystawę będzie można oglądać przez cały tydzień. Dzisiaj do godziny 14:30 przy wystawie będzie można zakupić książki zmarłego 19 maja br. Ks. Stanisława Orzechowskiego, twórcy i Głównego Przewodnika Pieszej Pielgrzymki.

Za tydzień na mszy św. o godz. 12:00 pragniemy Bogu dziękować za kończący się  bardzo trudny rok szkolny, a także prosić o udany i bezpieczny wypoczynek wakacyjny.  Zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież.

W przyszłą niedzielę będziemy mogli po każdej mszy św. wspomóc chorą roczną Amelkę, która cierpi na artrogrypoze – wrodzoną sztywność stawów. Jej leczenie w USA zostało wycenione na 3,5 mln złotych. Przed kościołem pod czerwonym namiotem będą czekali rodzice Amelki z różnymi atrakcjami, będą bajkowe balony, kolorowa wata cukrowa, lodowe napoje za symboliczne cegiełki, które w pełni przeznaczone zostaną na leczenie dziewczynki. Już dziś w imieniu rodziców bardzo dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała, którzy brali udział w czuwaniu przed Najśw. Sakramentem – Adoracji 24 godziny na dobę, za obecność i świadectwo.  Niech Bóg Wam błogosławi.

Dziękujemy również o. Dominikowi za organizowanie w ostatnich kilkunastu miesiącach transmisji mszy św. z naszego kościoła. 20 czerwca będzie ostatnia transmisja przed przerwą wakacyjną. 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was pokojem.

PIELGRZYMKA NA PODHALE 2-5.09.2021

 SZLAKIEM ŚW. JANA PAWŁA II

WADOWICE-KALWARIA ZEBRZYDOWSKA-ZAKOPANE-LUDŹMIERZ-ŁAGIEWNIKI-KRAKÓW

Plan:

1 dzień, czwartek 2.09.2021 godz. 5.00 wyjazd z Wrocławia, al Kasprowicza 26. Przejazd do Wadowic, zwiedzanie domu rodzinnego św Jana Pawła II oraz kościoła parafialnego w którym został ochrzczony. Czas na słynne kremówki.

Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej-słynnego sanktuarium Maryjnego z dróżkami kalwaryjskimi, obiadokolacja, nocleg na Podhalu

2 dzień, piątek 3.09.2021 śniadanie, sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, Zakopane- stara zabudowa, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, dla chętnych wjazd kolejką na Gubałówkę, obiadokolacja, nocleg na Podhalu

3 dzień, sobota  4.09.2021 śniadanie, Ludźmierz duchowa stolica Podhala, dla chętnych relaks na basenach termalnych, lub czas wolny w Zakopanem, obiadokolacja, nocleg na Podhalu

4 dzień, niedziela 5.09.2021 śniadanie, przejazd do Krakowa, msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Łagiewnikach. Kraków- spacer po zabytkowej starówce, obiadokolacja, powrót do Wrocławia ok. godz. 23.00

osób: 40-48 cena za osobę: 750 zł

cena zawiera:

  • biletów do muzeów dom rodzinny św. Jana Pawła II, opłata za fundusz TFP/TFG, wjazd kolejką na Gubałówkę, baseny termalne, audio guide, opłaty lokalne, miejscowi przewodnicy, wieczór folklorystyczny degustacje  – razem 150 zł/os