10 Niedziela Zwykła – 06.06.2021

Dziś 10 Niedziela Zwykła.

Dziś o 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z procesją oktawy Bożego Ciała.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną do środy włącznie. W środę poświęcenie wianków, które będziemy mogli nabyć przed nabożeństwem, przed godz. 18:00.

W czwartek na mszy św. o godz. 18:30 odbędzie się w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym, którzy brali udział w przygotowaniach. W tym dniu będą zarezerwowane ławki z przodu dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków.

W piątek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 9:00 i 18:30 przed Najświętszym Sakramentem dokonamy po stu latach odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W związku z oktawą Bożego Ciała trwa w naszej Archidiecezji czuwanie przed Najśw. Sakramentem – 24 godziny na dobę. W naszej parafii rozpoczniemy je po mszy wieczornej w poniedziałek 7. czerwca. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się porządek adoracji w ciągu dnia. Na furcie zaś można się zapisywać na czuwanie w godzinach nocnych.

Za tydzień Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego, Patrona naszej Parafii. Nie będzie festynu parafialnego, ale po mszy św. o  godz. 10:30 i 12:00 pragniemy odmówić Litanię ku czci św. Antoniego i udzielić sakramentalnego błogosławieństwa zgromadzonym, całej Parafii i naszemu miastu. Zapraszamy i prosimy o dobre przygotowanie się do zyskania łaski odpustu.

W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 odprawiona zostanie msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w tym roku przyczynili się do organizacji procesji Bożego Ciała. Za wszelki trud i poświęcenie  – niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was pokojem.

Intencja modlitewna na czerwiec 2021 – Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.