Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26.11.2017

 Drodzy Parafianie i Goście

 Uroczystość Jezusa Chrystusa,

Króla Wszechświata

 … Nie wystarczą zatem słowa, choćby nawet brzmiące najpiękniej. Chrystusowi chodzi o konkretne uczynki, a przed wszystkim o dostrzeganie człowieka potrzebującego. Emerytowany papież Benedykt zauważa, iż „miłość bliźniego jest drogą do spotkania również Boga, a zamykanie oczu na bliźniego czyni człowieka ślepym również na Boga”. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny, uświadamia nam, że istotą królestwa Bożego jest miłość. Jezus Chrystus przyszedł na ziemię, aby objawić nam miłość Ojca. W tym planie miłości każdy człowiek ma swoje wyjątkowe i niezastąpione miejsce, jako oryginał. Niestety, wielu czyni tak, że pod koniec swojego ziemskiego życia wygląda jak marna kopia. Powód? Brak życia miłością na co dzień. Tylko miłość jest twórcza i wyzwala w nas to, co najlepsze, najszlachetniejsze…. ks. Leszek Smoliński

… zatem miłość i miłosierdzie się czyni, a nie tylko się o nim mówi…

 

                34 Niedziela Zwykła – 26.11.2017
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
15.00 – Msza św. z udziałem duszpasterstwa rodzin.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka. 
                Poniedziałek – 27.11.2017
Wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera.
18.30 – Msza św.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie – dom parafialny.
                Wtorek – 28.11.2017 
Wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera.
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św. w int. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia,  a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
                Środa – 29.11.2017   
Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.
   9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, po mszy św. spotkanie.
18.30 – Msza św.
                Czwartek – 30.11.2017
Święto św. Andrzeja, Apostoła.
18.30 – Msza św., a po mszy modlitwa uwielbienia.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie – dom parafialny.
                Piątek – 01.12.2017pierwszy piątek miesiąca
  6.00 – Droga Krzyżowa.
17.00 – Msza św. z udziałem dzieci, pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św.
19.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), a następnie spotkanie (fraternia).
                Sobota – 02.12.2017 – pierwsza sobota miesiąca
  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
  9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  9.45 – Fraternia dziecięca.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
                I  Niedziela Adwentu – 03.13.2017
  8.00 – Spotkanie modlitewne dla Róż Różańcowych.
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
18.00 – Spotkanie z p. Krzysztofem Widawskim, autorem książki „Widzenie asyskie”– dom parafialny. 
18.00 –  Godzina Święta połączona z Nieszporami.
20.10 – Msza św. akademicka. 

 

 Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to już ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu.

 

 • Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do nas ludzi, a zarazem okresem, w którym uwagę naszą kierujemy na powtórne przyjście Pana na końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się nam jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

 

 • W naszej parafii wyrazem tego radosnego oczekiwania jest sprawowana w dni powszednie msza św. wotywna o NMP, tzw. msza „Rorate”, a także parafialne rekolekcje adwentowe.

Msze Roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu katechetycznym), a w soboty o 9.00
– prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki,
parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w II niedzielę adwentu czyli 10.12.2017, a wygłosi je o. Alard Maliszewski, 
– zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych.
 

 • Dziś przed kościołem zapowiedziany kiermasz adwentowy oraz zbiórka do puszek zorganizowana przez wspólnotę Arka.

 

 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00.

 

 • Nauki przedmałżeńskie odbywają się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 w domu parafialnym.

 

 • Domowe odwiedziny chorych w miesiącu grudniu zwyczajem lat poprzednich, odbędą się po II Niedzieli Adwentu czyli w tygodniu po 10.12.2017 roku. 

 

 • Od I niedzieli Adwentu, zwyczajem lat poprzednich, będziemy rozprowadzać świece Caritas, kartki świąteczne, kalendarze, a także opłatki. Natomiast już teraz prosimy o ofiarowanie dżemów, mleka i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej.

 

 • W dniach 1-3 grudnia serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych pt.: „Seks w wolności, miłość bez barier”, które poprowadzą Joanna i Andrzej Zinka. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: O relacjach w małżeństwie – obalanie mitów; Współżycie małżeńskie nagrodą czy karą? – właściwa hierarchia; Miłość miłosierna w małżeństwie. PODCZAS KONFERENCJI ZAPEWNIAMY OPIEKĘ NAD DZIEĆMI.

 

 • W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w domu parafialnym spotkanie z p. Krzysztofem Widawskim, doktorem hab. Uniwersytetu Wrocławskiego, naszym wieloletnim ministrantem i lektorem, autorem książki pt.: „Widzenie asyskie”. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

 • Papieskie intencje modlitewne – grudzień 2017

Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
 

Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za wasze modlitwy i ofiary.

Pan niech obdarzy Was pokojem.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gdyby chcieć ją przedstawić w skrócie to jest to książka drogi. Klara i Krzysztof, młodzi ludzie, wyruszają z Polski na południe Europy, do Włoch. Ich celem jest Asyż, miejsce od lat ulubione przez Krzysztofa. Miejsce ulubione przez świętego Franciszka, przez Klarę…  Swoista pielgrzymka, którą odbywają autem, wiedzie przez Padwę, Bolonię i Florencję. Obok swoich światów mijają ten śródziemnomorski z całym jego urokiem, który znajduje swoje odbicie również w książce. W końcu obydwoje docierają do Asyżu. To miasto robi na nich tak wielkie wrażenie, że postanawiają pozostać i związać z nim swoją przyszłość.
Fabuła książki rozgrywa się na dwóch płaszczyznach. Wspomnienia związane z drogą do Asyżu przeplatają się ze współczesnym  życiem codziennym Klary, Krzysztofa, ich syna Antoniego już w Asyżu. Dzięki temu możemy się przekonać, jak ta radykalna zmiana życia wpłynęła na ich losy i czy była to dobra decyzja.
         „Widzenie asyskie” to książka, której nie należy czytać szybko. Jak każda książka drogi jest niespieszna i tak ją trzeba kosztować, drobnymi kęsami, krok po kroku. „Widzenie…” to książka powolna, wbrew za szybkiemu światu. Żeby za nią nadążyć trzeba zwolnić.

 
Krzysztof Widawski, autor, w wieku po debiucie, swoje życie wiąże z Wrocławiem, skąd pochodzi, ale dzieli ją, i to chętnie, z południem Europy. Ukochane są zwłaszcza Hiszpania i Włochy, które obok zwiedzania lubi smakować. Po trosze to wina zajęcia, które towarzyszy mu w codzienności: jest wieloletnim geografem, który geografią, zwłaszcza turystyczną, zaraża kolejne pokolenia.
 

Zapraszamy na spotkanie z Autorem

Niedziela, 03.12.2017

godz. 18.00 – dom parafialny