Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22.11.2020

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu.

O godz. 18:30 nabożeństwo do Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Zgodnie z rozporządzeniami informujemy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych około 70 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust, a także zachowanie dystansu.

W związku z tym, bardzo prosimy, by pozostały w domu: osoby w podeszłym wieku; z objawami infekcji; z innymi przewlekłymi chorobami; opiekujące się dziećmi; a także osoby obawiające się z różnych względów zakażenia.

Do odwołania zawieszone są wszystkie spotkania przy parafii.

W najbliższym czasie Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w środy od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Przypominamy, że transmitujemy  niedzielną mszę św. z naszego kościoła – o godz. 12:00.

Informacja dla osób, które są zainteresowane terminem bierzmowania. Dopóki są obecne obostrzenia, w całej naszej diecezji zawieszone są tego typu uroczystości.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

Również na furcie możemy nabyć wigilijne świece Caritas, a także opłatki.

W liturgii tygodnia obchodzimy:

  • we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,
  • w czwartek – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera,
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera,
  • w sobotę – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera.

Za tydzień rozpoczynamy już Adwent. Ze względu na ograniczenia, nie będzie mszy św. roratnich o 6:00 rano, ani śniadania w salkach. Wszystkich jednak zapraszamy do uczestnictwa we mszy św. roratniej, która będzie transmitowana od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, a w soboty o godz. 9:00. Zachęcamy, by przygotować piękny adwentowy lampion i stworzyć modlitewną atmosferę w domach. Zamiast śniadania, można po transmisji, po modlitwie, zasiąść do wspólnej kolacji. Temat tegorocznych rorat brzmi: Cud nad cudami. Bardzo prosimy rodziców, by pomogli zorganizować to domowe czuwanie adwentowe.

Zachęcamy również dorosłych do podjęcia jakichś postanowień, np. wyznaczyć sobie jeden dzień postu w intencji rodziny, Ojczyzny, Kościoła, czy postarać się codziennie czytać Pismo św..

Drodzy Parafianie i Goście

Jak widzicie, nie zbieramy tacy w kościele. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu w kościele, na furcie, a także przelewem na konto. Bóg zapłać.