I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Dziś I Niedziela Adwentu.

O godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.

Rozpoczynamy Adwent. Ze względu na obecną sytuację, nie będzie mszy św. roratnich o 6:00 rano. Wszystkich jednak zapraszamy do uczestnictwa we mszy św. roratniej, która będzie transmitowana od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, a w soboty o godz. 9:00. Zachęcamy, by przygotować piękny adwentowy lampion, by dzieci zapisywały na serduszkach dobre uczynki, by stworzyć modlitewną atmosferę w domach. Zamiast śniadania, można po transmisji, po modlitwie, zasiąść do wspólnej kolacji. Temat tegorocznych rorat brzmi: Cud nad cudami. Zapraszamy rodziców, by odebrali na furcie komplety tegorocznych obrazków adwentowych dla dzieci. Bardzo prosimy rodziców, by pomogli zorganizować to domowe czuwanie adwentowe.

Zachęcamy również dorosłych do podjęcia postanowień adwentowych, np. można wyznaczyć sobie jeden dzień postu w intencji rodziny, Ojczyzny, Kościoła, czy postarać się codziennie czytać Pismo św., …

Zgodnie z rozporządzeniami informujemy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych około 70 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust, a także zachowanie dystansu.

W związku z tym, bardzo prosimy, by pozostały w domu: osoby w podeszłym wieku; z objawami infekcji; z innymi przewlekłymi chorobami; opiekujące się dziećmi; a także osoby obawiające się z różnych względów zakażenia.

Do odwołania zawieszone są wszystkie spotkania przy parafii.

W najbliższym czasie Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w środy od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań od godz. 17:30, a w piątek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP. W piątek nie będzie mszy św. o godz. 17:00.

Jeżeli chodzi o odwiedziny chorych, wg dekretu naszego metropolity, można odwiedzać chorych tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny, czyli należy każdorazowo telefonicznie zgłaszać prośbę o wizytę.

Za tydzień w niedzielę o godz. 8:00 odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólnoty Żywego Różańca.

Przypominamy, że transmitujemy  niedzielną mszę św. z naszego kościoła – o godz. 12:00. Za tydzień, po tej mszy kolejna transmitowana konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego z kalendarzem oraz tygodniki dla dzieci.

Również na furcie możemy nabyć wigilijne świece Caritas, a także opłatki.

W liturgii tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła,
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Dziś po mszach św. przed kościołem, woluntariuszki z Hospicjum Bonifratrów sprzedają kalendarze hospicyjny na 2021 rok. Cena 40 zł. Dochód przeznaczony na potrzeby hospicjum.

Drodzy Parafianie i Goście

Jak widzicie, nie zbieramy tacy w kościele. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu w kościele, na furcie, a także przelewem na konto. Bóg zapłać.

Intencja ewangelizacyjna – grudzień 2020: Za życie modlitwy.
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.