I Niedziela Adwentu – 30.11.2014

RZK_logo_PL_NETROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r. papież powiedział: „życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są „żywymi ikonami Boga” po trzykroć Świętego. (…) W całym świecie żyje obecnie ok. 950 tys. osób konsekrowanych, czyli sióstr zakonnych, braci i ojców, osób należących do Instytutów Świeckich i do Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. Warto sobie uświadomić że jest ich ponad dwa razy więcej niż kapłanów (410 tys.). Wszystkie te osoby oddają całych siebie na służbę Bogu i ludziom poprzez naśladowanie Jezusa na drodze rad ewangelicznych. (…) W Polsce mamy ok. 35 tys. osób konsekrowanych, a to oznacza, że co tysięczny Polak i Polka jest osobą konsekrowaną. Żyją obok nas i między nami. Od setek lat modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwu. Tak bardzo wrośli w naszą codzienność, iż współcześnie prawie ich nie zauważamy. (…) W ciągu najbliższego roku będzie też wiele wydarzeń, organizowanych po to, byśmy uświadomili sobie lepiej rolę osób konsekrowanych w Kościele. Będziemy mogli poznać bogactwo ich charyzmatów, niezwykłe życie świętych, różnorodność dzieł, które prowadzą. Niech to wszystko prowadzi nas do dziękczynienia Bogu, który nieustannie wzywa kobiety i mężczyzn, by świadectwem życia konsekrowanego potwierdzali głęboką myśl świętej karmelitanki Teresy z Avila, iż „temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy.”  fragmenty Komunikatu Bpa Kazimierza Gurdy, Przewodniczącego Komisji ds. Życia Konsekrowanego KEP
 

                I Niedziela Adwentu – 30.11.2014
Rozpoczęcie Parafialnych Rekolekcji Adwentowych
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18:30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 01.12.2014
6.00 – Roraty.
9.00 – Msza św. z nauką ogólną.
18.30 – Msza św. z nauką ogólną.
19.15 – Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży.
19.15 – Spotkanie FZŚ.
19.15 – Spotkanie krąg biblijny Betania.
19.15 – Zakończenie cyklu nauk przedmałżeńskich.
                Wtorek – 02.12.2014
6.00 – Roraty.  
9.00 – Msza św. z nauką ogólną i udzieleniem sakramentu chorych; po mszy spotkanie w domu parafialnym dla seniorów.
17.00 – Spotkanie scholki dziecięcej (dom parafialny).
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św. z nauką ogólną, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Młodzieżowy krąg biblijny.
                Środa – 03.12.2014 Zakończenie rekolekcji
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
6.00 – Roraty.  
9.00 – Msza św. z nauką ogólną.
18.30 – Msza św. z nauką ogólną.
                Czwartek – 04.12.2014      pierwszy czwartek miesiąca
6.00 – Roraty.
17.30 – Adoracja w int. powołań
18.30 – Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o wytrwanie w powołaniu; po mszy św. modlitwa uwielbienia.
                Piątek – 05.12.2014               pierwszy piątek miesiąca
6.00 – Roraty.
18.00 – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).
                Sobota – 06.12.2014             pierwsza sobota miesiąca
Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
9.00 – Roraty, msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.  
9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
10.30 – Msza św., w czasie której śluby wieczyste złożą: fr. Roch Dudek i fr. Makary Lika.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
                II Niedziela Adwentu – 07.12.2014
8.00 – Spotkanie Róż Różańcowych
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, w czasie której poświęcimy medaliki maryjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; po mszy spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
18:00 – Godzina Święta.
20.10 – Msza św. akademicka – rozpoczęcie rekolekcji dla studentów.

 

 Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś I Niedziela Adwentu. Od dziś do 2. lutego roku 2016 z woli papieża Franciszka w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.
 • adwent1_1Dziś również rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które głosi o. Oskar Maciaczyk, obecnie student KUL. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie oraz w Liście do Parafian. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca zebrana w tym dniu, jest przeznaczona dla wspólnoty klasztoru w Borkach Wielkich. Serdecznie zapraszamy.
 • W tym tygodniu, z racji rekolekcji, zapraszamy całą młodzież naszej parafii, szczególnie zaś młodzież I i II roku katechumenatu na spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek po mszy św. wieczornej (w kościele). Zapraszamy również na cotygodniowy krąg biblijny we wtorek o 19.15, a także w piątek o godz. 19.15 na mszę św. pierwszopiątkową (w kaplicy).
 • Od jutra (poniedziałku) zapraszamy na Msze Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych. Hasło tegorocznych rorat to: „Bóg sam wystarczy.”
 • W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie dżemów, mleka i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.
 • W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 będziemy głosić krótkie rozważania skierowane do dorosłych.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W czwartek o 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań. W związku z roratami w piątek nie będzie dodatkowej mszy o 17.00 dla dzieci.
 • W tym tygodniu nie będzie domowych odwiedzin chorych, a odbędą się one w tygodniu przed 4 Niedzielą Adwentu.
 • Dnia 6 grudnia – w sobotę – podczas Eucharystii o godz. 10.30, fr. Roch Dudek i fr. Makary Lika złożą profesję wieczystą na ręce o. Prowincjała Alana Brzyskiego. Zapraszamy!
 • W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12.00 odbędzie się poświęcenie medalików maryjnych dla dzieci przygotowujących się po I Komunii św. Rodzice mogą nabyć te medaliki w naszej hurtowni. Po mszy św. kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci.
 • Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają już niepotrzebne alby dla dzieci pierwszokomunijnych, aby podzielić się z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św., a nie stać ich na taki wydatek. Alby można przynosić na furtę lub do kancelarii. Serdecznie dziękujemy.
 • 174558_1292928402_5789_pJak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najuboższym. Świece można nabyć w kawiarence przed kościołem oraz przy furcie klasztornej: duża min. 12 zł, mała min. 6 zł. Zadbajmy o to, aby ten symbol miłosierdzia wobec ubogich zapłonął na każdym wigilijnym stole.
 • W kawiarence przed kościołem rozprowadzamy również bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi oraz kalendarze ścienne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży naszej parafii w czasie ferii zimowych. Przy furcie klasztornej rozprowadzamy opłatki wigilijne.
 • W najbliższą niedzielę 7. grudnia Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Waldemar Polczyk ofm. Więcej informacji w gablotach przed kościołem i na stronie duszpasterstwa.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka na kuchnię charytatywną, jest to zbiórka na zorganizowanie wigilii dla 500 ubogich i bezdomnych, o których troszczy się nasza kuchnia.
 • W przyszłą sobotę Fundacja Tobiaszki organizuję zbiórkę elektro-złomu. Dochód z sprzedaży elektro złomu przeznaczony będzie na zorganizowanie wigilii dla podopiecznych naszej Fundacji. Za większe urządzenia( typu pralki, lodówki, zmywarki) będą wręczane małe niespodzianki – upominki. Zbiórka odbędzie się w sobotę 06. grudnia w godzinach  od 9 do 13 przed siedzibą Fundacji. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego

przeżycia rozpoczynającego się tygodnia.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.