I Niedziela Adwentu – 01.12.2013

Drodzy Parafianie

nr-84-adwent-marana-thaJednego z ojców pustyni zapytano, dlaczego wciąż jest taki pogodny, radosny i wolny?
– Bo gdy jem, to jem, gdy się modlę, to się modlę, gdy pracuję, to pracuję, a gdy odpoczywam, to odpoczywam – odpowiedział mnich.
– To tak samo jak my. My też, gdy pracujemy, to pracujemy, gdy odpoczywamy, to odpoczywamy, a gdy się modlimy, to się modlimy.
– Nie, wy, gdy pracujecie, to myślicie o odpoczynku, gdy odpoczywacie, to myślicie o pracy.
Święty Paweł pisze: „Rozumiejcie chwilę obecną”. W życiu są bowiem tylko dwa momenty, w których możemy spotkać Boga: to chwila obecna i moment śmierci. Ta intuicja zawarta jest także w modlitwie Zdrowaś Maryjo w słowach: „módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci…”.

Kiedy człowiek, zamiast docenić to, co ma, patrzy na to, czego nie ma, zabija w sobie wdzięczność i powoduje, że znika poczucie szczęścia. Zamiast na zasoby, patrzy na deficyty. „Czuwajcie” – doda Jezus – czyli „Bądźcie uważni”, a po podjęciu decyzji nie oglądajcie się wstecz.  Krzysztof Pałys OP

 …zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu Adwentu,

już w tym tygodniu zapraszamy na rekolekcje i codzienne Roraty…

 
              I Niedziela Adwentu – 01.12.2013 Rozpoczęcie Rekolekcji Adwentowych, 

temat: „Błogosławiony, kto pozna Jezusa”

  8.00 – Spotkanie Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.00 – Msza dla FZŚ (w kaplicy).
18.00 – Godzina Święta.

                Poniedziałek – 02.12.2013

  6.00 – Roraty.   
  9.00 – Msza św. z nauką ogólną.
17.00 – Spotkanie Róż Różańcowych w domu katechetycznym.
18.30 – Msza św. z nauką ogólną.
19.15 – Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży – (obowiązkowe dla młodzież I i II roku katechumenatu) –  dom katechetyczny.

                Wtorek – 03.12.2013
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.   

 6.00 – Roraty.    
 9.00 – Msza św. z nauką ogólną i udzieleniem sakramentu chorych.
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św. z nauką ogólną – bezpośrednio po niej Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.

                Środa – 04.12.2013  Zakończenie rekolekcji

  6.00 – Roraty.     
  9.00 – Msza św. z nauką ogólną.
18.30 – Msza św. z nauką ogólną.

                Czwartek – 05.12.2013                 pierwszy czwartek miesiąca

  6.00 – Roraty.   
17.30 – Adoracja w int. powołań.
18.30 – Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o wytrwanie w powołaniu.
19.30 – Spotkanie z Timem Guenardem, który opowie o swojej historii życia i da świadectwo o potędze przebaczenia, miłości i wiary (w kościele).

                Piątek – 06.12.2013                  pierwszy piątek miesiąca
Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

  6.00 – Roraty.  
18.00 – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).

                Sobota – 07.12.2013                    pierwsza sobota miesiąca
Wspomnienie św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła.

  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
   9.00 – Roraty, msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.  
  9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
11.00 – Msza św., w czasie której śluby wieczyste złoży fr Kazimierz Bujnicki.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.

II Niedziela Adwentu – 08.12.2013  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, w czasie której poświęcimy medaliki maryjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; po mszy spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych, po niej spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym.
18.30 – Nieszpory.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 Adwent· Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które głosi o. Augustyn Feliszek, obecnie magister braci postulantów w Kłodzku. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie oraz w Liście do Parafian. Zakończenie rekolekcji w środę. Taca zebrana w tym dniu, jest przeznaczona dla wspólnoty klasztoru w Kłodzku. Serdeczne Bóg zapłać.

 • Dzisiaj przed kościołem zbiórka na potrzeby kuchni charytatywnej. Ofiary będą przeznaczone na organizację wigilii dla ubogich.
 • Dziś po mszy o 13.30 zapraszamy na występ chóru z Norwegii: „Canzona Nova”. Repertuar chóru to pieśni religijne w języku norweskim i angielskim, w tym również pieśni gospel.
 • Od jutra (poniedziałku) zapraszamy na Msze Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu katechetycznym), a w soboty o 9.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych. Hasło tegorocznych rorat to: „u-Boga droga. Skarby niebieskie. Tyle masz, ile dasz.”
 • W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie dżemów, mleka i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.
 • W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 będziemy głosić krótkie rozważania skierowane do dorosłych.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W związku z roratami w piątek nie będzie dodatkowej mszy o 17.00 dla dzieci.
 • W tym tygodniu, z racji rekolekcji, zapraszamy młodzież wszystkich grup katechumenatu na spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek po mszy św. wieczornej (w domu katechetycznym) a także w piątek o godz. 19.15 na swoją mszę św. pierwszopiątkową w  kaplicy.
 • W czwartek o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Timem Guenardem, który opowie swoją historię życia i da świadectwo o potędze przebaczenia, miłości i wiary. Więcej informacji na plakacie.
 • Dnia 7 grudnia – w sobotę – podczas Eucharystii o godz. 11.00, fr Kazimierz Bojnicki złoży profesję wieczystą na ręce o. Prowincjała Alana Brzyskiego. Zapraszamy!
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się charytatywny kiermasz adwentowy: Świetlicy środowiskowej „Tobiaszki” i Warsztatu Terapii Zajęciowej „Muminki”. Można będzie kupić różnego rodzaju dekoracje świąteczne wykonane własnoręcznie przez podopiecznych i opiekunów tych wspólnot. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na cele wspólnot „Tobiaszki” i „Muminki”. Kiermasz rozpoczniemy o 8.30 a zakończymy około 15.00.
 • media-32601-2W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12.00 odbędzie się poświęcenie medalików maryjnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po mszy św. kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci. Rodzice mogą nabyć medaliki maryjne na furcie od jutra.
 • Kolejny kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek 13.01.2014 o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
 • Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najuboższym. Świece można nabyć w kawiarence przed kościołem oraz przy furcie klasztornej: duża min. 12 zł, mała min. 6 zł. Zadbajmy o to, aby ten symbol miłosierdzia wobec ubogich zapłonął na każdym wigilijnym stole.
 • bildeW kawiarence przed kościołem rozprowadzamy również bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi oraz kalendarze ścienne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku w czasie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 • Przy furcie klasztornej rozprowadzamy opłatki wigilijne.
 • W tym tygodniu nie będzie katechezy dorosłych, odbędzie się ona w środę 18.12.br.
 • Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00, oraz we wtorek i czwartek od 11.00 do 12.00.
 • Duszpasterstwo Akademickie „Antoni” informuje: Od 8 do 11.12.br., czyli od niedzieli do środy – odbędą się rekolekcje w DA, które będzie głosił o. Janusz Chwast dominikanin z Warszawy. Plan: niedziela godz. 20.00 msza św.; poniedziałek godz. 19.30 msza św + konferencja; wtorek godz. 19.30 msza św. + adoracja i spowiedź;  środa godz. 19.30 msza św. + nabożeństwo. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele. Zapraszamy.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

rozpoczynającego się czasu Adwentu.

Pan niech obdarzy Was pokojem.

adwent-2010r