II Niedziela Adwentu – 08.12.2013

Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

Najświętszej Maryi Panny

Drodzy Parafianie
Maryja_Niepokalana     Maryja jest dla nas wzorem świętości. My, patrząc z perspektywy grzeszników, mamy mniej lub bardziej zniekształcony obraz świętej rzeczywistości i nie rozumiemy jej dobrze. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ukazuje nam prawdę o tym, kim jesteśmy: skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. 
     Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Tajemnica ta pokazuje szczególną rolę Maryi a także to, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze naszego życia. Czym jest niepokalane poczęcie? Wyraża prawdę o tym, że rodzice Maryi – Joachim i Anna – poczęli swoją córkę, która została przez Boga zachowana od zranienia grzechem pierworodnym. Poczęcie nieskalane przez grzech pierworodny dotyczy tylko Maryi, która w wyjątkowy sposób została zachowana od grzechu ze względu na to, że stała się Matką Syna Bożego.
 
                II Niedziela Adwentu – 08.12.2013

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, w czasie której poświęcimy medaliki maryjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św.; po mszy spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych, po niej spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym.
18.30 – Nieszpory.
20.00 – Rekolekcje akademickie: msza św. + konferencja.

                Poniedziałek – 09.12.2013

  6.00 – Roraty.    
19.15 – Parafialny krąg biblijny Betania (dom katechetyczny).
19.15 – Katechumenat I i II roku (dom katechetyczny).
19.30 – Rekolekcje akademickie: msza św. + konferencja.

                Wtorek – 10.12.2013  

  6.00 – Roraty.    
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
19.15 – Młodzieżowy krąg biblijny fraterni San Damiano (fraternia).
19.30 – Rekolekcje akademickie: msza św. + adoracja i spowiedź.

                Środa – 11.12.2013

  6.00 – Roraty.     
19.15 – Katechumenat I roku (dom katechetyczny).
19.15 – Spotkanie wspólnoty Betesda (fraternia).
19.30 – Rekolekcje akademickie: msza św. + nabożeństwo.

                Czwartek – 12.12.2013                                                  

  6.00 – Roraty.   
17.00 – Spotkanie ministrantów.
17.40 – Spotkanie lektorów.  
18.30 – Msza św., po niej modlitwa uwielbienie.

                Piątek – 13.12.2013                                                                     

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

  6.00 – Roraty.  
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).

                Sobota – 14.12.2013

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
  9.00 – Roraty.
  9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.

                III Niedziela Adwentu – 15.12.2013 – Gaudete

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.30 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Rodzin, a po niej spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym.
18.30 – Nieszpory.

 

 • Dziś przed kościołem charytatywny kiermasz adwentowy organizowany przez: Świetlicę środowiskową „Tobiaszki” i Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki”. Można zakupić różnego rodzaju dekoracje świąteczne wykonane własnoręcznie przez podopiecznych i opiekunów tych wspólnot. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na cele wspólnot „Tobiaszki” i „Muminki”. Kiermasz rozpoczniemy o 8.30 a zakończymy około 15.00.
 • nr-84-adwent-marana-thaSerdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Msze Roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu katechetycznym), a w soboty o 9.00. Po pierwszym tygodniu zauważyliśmy, że dzieci jest dość dużo (około 120!), ale w porównaniu do lat minionych, jest stosunkowo mało dorosłych. Roratnie oczekiwanie nie jest tylko dla dzieci czy młodzieży. Zapraszamy i zachęcamy do mobilizacji.
 • W związku z roratami prosimy o ofiarowanie mleka, dżemów i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich.
 • W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 krótkie rozważania skierowane do dorosłych.
 • Kancelaria  parafialna będzie czynna w tym tygodniu normalnie.
 • W sobotę – o godz. 9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio.
 • Kolejny kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek 13.01.2014 o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
 • 86268Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najuboższym. Świece można nabyć w kawiarence przed kościołem oraz przy furcie klasztornej: duża min. 12 zł, mała min. 6 zł. Zadbajmy o to, aby ten symbol miłosierdzia wobec ubogich zapłonął na każdym wigilijnym stole.
 • W kawiarence przed kościołem rozprowadzamy również bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi oraz kalendarze ścienne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku w czasie ferii zimowych dla dzieci i młodzieży naszej parafii.
 • Przy furcie klasztornej rozprowadzamy opłatki wigilijne.
 • Od dziś do środy – odbywać się będą rekolekcje w DA, które będzie głosił o. Janusz Chwast dominikanin z Warszawy. Plan: niedziela godz. 20.00 msza św.; poniedziałek godz. 19.30 msza św + konferencja; wtorek godz. 19.30 msza św. + adoracja i spowiedź;  środa godz. 19.30 msza św. + nabożeństwo. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele. Temat: Pokochaj życie!
 • W związku z  rekolekcjami akademickimi nie będzie we wtorek adoracji wieczornej.
 • W najbliższą sobotę dotrze do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą do nas harcerze w czasie wieczornej mszy św.. Będzie ono przechowywane w naszym klasztorze, a do domów będziemy mogli je zabrać w poniedziałek przed Wigilią.

 

 • Wielka prośba. W najbliższy czwartek i piątek od g. 10.00 będziemy budowali główny podest naszej olbrzymiej szopki betlejemskiej. Efekt zawsze jest piękny, ale kosztuje to bardzo dużo pracy, dlatego zwracamy się z wielką prośbą do panów o pomoc. Potrzebnych jest minimum 15 mężczyzn. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo o tych piętnastu mężczyzn. Serdecznie zapraszamy.

 Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

czasu Adwentu.

Pan niech obdarzy Was pokojem.