Niedziela – 31.05.2015 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

praz_2_20141109_1308673189Uroczystość Najświętszej Trójcy

Drodzy Parafianie i Goście
Pamiętam swoje zdziwienie, gdy po raz pierwszy na jerozolimskiej ulicy usłyszałem żydowskiego chłopca, który wołał do swojego taty: abba! Słowo znane doskonale z Pisma Świętego nagle zyskało zupełnie nowy wymiar. Relacja opisana w Liście św. Pawła do Rzymian stała się dla mnie o wiele bardziej konkretna. Nasz Bóg jest Tatą, Tatusiem. Można się do Niego naprawdę przytulić i znaleźć bezpieczeństwo w Jego ramionach. (…) Od momentu Wcielenia Ojciec Jezusa Chrystusa stał się naszym Ojcem, moim Ojcem. Duch Święty, który przychodzi jako Paschalny Dar i Obietnica, Parakletos, jest pieczęcią tej relacji. Dzięki temu nasz Bóg jest naprawdę naszym Abba, Ojcem, Tatą, Tatusiem… Paweł Trzopek OP
…Chrystus przypomina o tej prawdzie ucząc nas modlitwy: „Ojcze, nasz”. A potem już Ojcze, bądź wola Twoja,… Ojcze… świadomie i dobrowolnie trzeba nam przyjąć tę prawdę, że oto mamy Ojca, poucza o tym Syn, a świadectwo daje Duch Święty…
 

                Niedziela – 31.05.2015

Uroczystość Najświętszej Trójcy

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami.
18.30 – Zakończenie nabożeństw majowych.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 01.06.2015
Wspomnienie św. Justyna, męczennika
17.00 – Spotkanie Róż Różańcowych (dom parafialnych).
19.15 – Spotkanie Kręgu Biblijnego Betania.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialny).
                Wtorek – 02.06.2015
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Młodzieżowy Krąg biblijny (fraternia).
                Środa – 03.06.2015
Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
18.30 – Msza św.
19.15 – Katecheza Dorosłych. Temat: Św. Augustyn i monastycyzm afrykański.

                Czwartek – 04.06.2015 – pierwszy czwartek miesiąca

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

(porządek mszy św. jak w każdą niedzielę oprócz: mszy o 10.30 i mszy akademickiej o 20.10, a także nie będzie nabożeństwa wieczornego.)
                Piątek – 05.06.2015 – pierwszy piątek miesiąca
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
6.00 – Droga Krzyżowa.
17.00 – Pierwszopiątkowa msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.
18.30 – Msza św.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica) a następnie katecheza (fraternia).
                Sobota – 06.06.2015 – pierwsza sobota miesiąca
8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.

                10 Niedziela Zwykła – 07.06.2015

8.00 – Spotkanie modlitewne dla Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami.
18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • SH_NSPJ_01Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 • O godz. 18.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do środy włącznie.
 • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy o 9.00. Po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Spotkanie Róż Różańcowych w poniedziałek o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 • Kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek o 19.15 w domu parafialnym.
 • W środę w domu parafialnym kolejna katecheza dorosłych. Temat: Św. Augustyn i monastycyzm afrykański.

 

 • 11.06.2009 WARSZAWA BOZE CIALO UROCZYSTA PROCESJA KRAKOWSKIE PRZEDMIESCIE CZTERY OLTARZE KOSCIOL SWIETEGO KRZYZA PL PILSUDSKIEGO KOSCIOL SEMINARYJNY KOSCIOL SW ANNY PRYMAS JOZEF GLEMP ABP KAZIMIERZ NYCZ FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETAW czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00 w naszym kościele a zakończy ok. godz. 11.30 przed kościołem Odkupiciela Świata przy ul. Macedońskiej.
 • Dzieci, które będą sypać kwiaty, a także dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17.00.
 • boze_ciaZwracamy się też z prośbą do parafian o przynoszenie kwiatów do ołtarzy. Nasze ołtarze będą jak co roku przy Al. Kasprowicza i przy ul. Broniewskiego.
 • Prosimy, aby chętni do pocztów sztandarowych i mężczyźni do noszenia baldachimu zapisywali się przy furcie klasztornej. Starszym osobom już trudno jest podołać temu obowiązkowi, a młodych brakuje. W szczególny sposób prosimy o zgłaszanie się kobiet do Obrazu MB Częstochowskiej i mężczyzn do baldachimu.
 • Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w następującym porządku: 6.00, 7.00, 9.00, 12.00, 13.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie mszy św. o godz. 10.30 i mszy akademickiej o 20.10. Nie będzie również nabożeństwa wieczornego.
 • Osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9.00 do 15.00.
 • Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w procesji Bożego Ciała, a także w nabożeństwach z procesją w całej Oktawie Bożego Ciała. Prosimy również o udekorowanie okien naszych domów.

 

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 17.00 dodatkowa msza św. z udziałem dzieci. Przed mszą okazja do spowiedzi świętej.
 • W tym tygodniu również domowe odwiedziny chorych.
 • Zwracamy się  z serdeczną prośbą do parafian aby w okresie czerwiec, lipiec, sierpień nie dostarczać odzieży do kuchni charytatywnej. Ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu  pomieszczenia nie jesteśmy w stanie magazynować odzieży. Dziękujemy za wyrozumiałość.
 • Fundacja Tobiaszki w dniu 13. czerwca (sobota) w godzinach 10-14 będzie przeprowadzona zbiórka elektrozłomu. Samochód zbierający złom będzie podstawiony pod siedzibę fundacji. Dochód z sprzedaży złomu będzie przeznaczony na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci. Jako elektrozłom można dostarczać rzeczy od latarek do pralek i lodówek. Za włączenie się w akcję składamy serdeczne podziękowanie.
 • Ogłoszenia dla młodzieży

– Krąg Biblijny dla młodzieży we wtorek o godz. 19.15 (fraternia).
– Msza św. w piątek o 19.15 w kaplicy, a następnie katecheza na fraterni.


 

Sw._Antoni_z_PadwyJuż niedługo nasza Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Antoniego z Padwy

 • Już za niespełna dwa tygodnie, w sobotę 13. czerwca, przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego, naszego Patrona. Dzień później w niedzielę 14.06.2015 r. będziemy gościć w naszej parafii o. Oskara Maciaczyka OFM, który przez całą odpustową niedzielę będzie głosił nam kazania.
 • W związku z zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu. Jak co roku można przynosić nowe rzeczy na loterię fantową, odpowiednie książki na kiermasz książki oraz bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta będzie można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę. Festyn rozpoczniemy po mszy św. z udziałem dzieci z rodzicami czyli ok. godziny 13.00. Będą gry, zabawy, kiermasze, zamek dmuchany, będzie też coś do zjedzenia. Festyn odbywać się będzie częściowo przed kościołem, częściowo na naszym ogrodzie klasztornym.
 • Pamiętajmy jednak, że ODPUST jest związany ze spowiedzią, Komunią i nabożnym uczestniczeniem we Mszy św. Wszystko inne, to tylko zewnętrzny wyraz naszej wewnętrznej radości. Zapraszamy.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,

za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam głębokiego przeżycia tego tygodnia.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.