10 Niedziela Zwykła – 07.06.2015

serceDrodzy Parafianie i Goście
Jezus nie daje się bliskim odciągnąć od swojej misji, nie ulega ich presji, nie podziela do końca ich przekonań. To nie oni wyznaczają Jego myślenie, decyzje, zachowanie i życie. Najważniejszym kryterium postępowania Jezusa jest wola Ojca Niebieskiego. Pragnie pełnić tę wolę do tego stopnia, że nazywa ją swoim pokarmem. Na bazie tego kryterium tworzy wspólnotę, którą określa jako swoją rodzinę. Jezus przekracza więzy krwi i łączy ludzi przy pomocy więzów duchowych. Nie przekreśla tym samym więzów rodzinnych, nie odcina się od swoich bliskich – od Matki, którą z krzyża powierzy opiece swojego umiłowanego ucznia, i od krewnych, ale pragnie, by te naturalne więzy były oczyszczone i ubogacone więzami duchowymi, by wola Boża, którą jest zbawienie każdego człowieka, stanowiła najgłębszy fundament relacji między ludźmi i ostateczny wyznacznik ich postępowania. Tylko wtedy bowiem człowiek, rodzina i społeczeństwo mogą się rozwijać i żyć w pełni… ks. Stanisław Wronka
…Dzisiaj również zdarza się, że człowiek przyznający się do Chrystusa, napotyka na przeszkody ze strony najbliższych. Przekonują go, że Jezus jest wymysłem, że Ewangelia nie odpowiada naszym czasom, że praktyki religijne są stratą czasu, że Kościół ogranicza wolność, hamuje postęp i wykorzystuje ludzi. Niełatwo żyć w takiej atmosferze. Tym bardziej trzeba trzymać się Chrystusa, bo jedynie On jest Drogą, Prawdą i Życiem…
 

                10 Niedziela Zwykła – 07.06.2015
8.00 – Spotkanie modlitewne dla Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 08.06.2015
Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała
19.15 – Spotkanie Kręgu Biblijnego Betania.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialny).
                Wtorek – 09.06.2015
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.
18.30 – Msza św., po adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Młodzieżowy Krąg biblijny (fraternia).
                Środa – 10.06.2015
Wspomnienie św. Bogumiła, biskupa.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie wspólnoty Betesda (fraternia).
19.15 – Zbiórka ministrantów i lektorów.
                Czwartek – 11.06.2015
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków.
18.30 – Msza św., po niej modlitwa uwielbienia.
19.15 – Zakończenie cyklu nauk przedmałżeńskich (dom parafialny).
                Piątek – 12.06.2015Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
6.00 – Droga Krzyżowa.
17.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica) a następnie katecheza (fraternia).
                Sobota – 13.06.2015
Uroczystość św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, Patrona naszej Parafii.
8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
9.00 – Msza św..
18.00 – Nabożeństwo Fatimskie.
18.30 – Uroczysta msza św. inaugurująca świętowanie naszego odpustu.
                11 Niedziela Zwykła – 14.06.2015
Zewnętrzna Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci św. Antoniego z Padwy.
10.30 – Uroczysta suma odpustowa.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 10 Niedziela Zwykła. O godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała.
 • Do czwartku włącznie przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją eucharystyczną codziennie o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi i rocznicowymi w odświętnych strojach, a także z dziećmi sypiącymi kwiaty. Prosimy również o pomoc panów do niesienia baldachimu.
 • W czwartek, na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków, które będzie rozprowadzała przed kościołem Wspólnota Krwi Chrystusa. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii – na malowanie kościoła. Bóg zapłać.
 • DSC_1719Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu Procesji Bożego Ciała, czyli tym, którzy pomogli w budowaniu ołtarzy, upiększaniu ich, dziękujemy paniom i panom niosącym sztandary, obraz MB Częstochowskiej, baldachim, nagłośnienie a także całej Służbie Liturgicznej i harcerzom. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy w sposób pobożny brali udział w procesji. To wyraz naszej wiary.
 • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy o 9.00. Po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Od godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w tej intencji, a o 18.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna wg planu.
 • Spotkania kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek i czwartek o 19.15 w domu parafialnym. Kolejny kurs rozpoczniemy po wakacjach we wrześniu.
 • sw-antoniW sobotę – 13.06. – uroczystość św. Antoniego z Padwy, Patrona naszej Parafii. O godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, a o 18.30 na uroczystą Mszę św.. Po mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na sztukę teatralną pt. Przed sklepem jubilera. Sztukę tę zagrają studenci Duszpasterstwa Akademickiego Antoni. Jak wiemy, została ona napisana przez Karola Wojtyłę i opublikowana w 1960 roku. Krytycy orzekli, że jest ona głęboką i przejmującą medytacją o miłości i małżeństwie. Zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę przypada zewnętrzna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Kazanie na wszystkich mszach św. wygłosi o. Oskar Maciaczyk, student KUL, a także były wikariusz w naszej parafii.
 • W związku z zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu parafialnego. Jak co roku można przynosić nowe rzeczy na loterię fantową, odpowiednie książki na kiermasz książki oraz bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę. Ciasta będzie można nabyć już po mszy św. o 7.00, a zabawy i konkursy rozpoczniemy po mszy św. o 12.00 na ogrodzie klasztornym. Będą „chlebki św. Antoniego”, będzie stoisko naszego Wydawnictwa, będzie również grill, gofry, napoje i wiele innych atrakcji. Dochód z festynu będzie przeznaczony na malowanie naszego kościoła.

 

 • ministranciW sobotę, dnia 6. czerwca 2015 r. w kościele kolegiackim pw. Świętego Krzyża, pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego miała miejsce uroczysta promocja nowych lektorów i ceremoniarzy. Z naszej Parafii lektorami zostali: Maciej Mamys, Maciej Kordela, Piotr Kaczmarek, Błażej Krudowski, Maciej Szafrański. Nowym ceremoniarzem został Michał Żołnowski. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i radości z pełnienia nowej, a zarazem zaszczytniej funkcji. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

 

 • Zwracamy się  z serdeczną prośbą do parafian aby w okresie czerwiec, lipiec, sierpień nie dostarczać odzieży do kuchni charytatywnej. Ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu  pomieszczenia nie jesteśmy w stanie magazynować odzieży. Dziękujemy za wyrozumiałość.
 • Fundacja Tobiaszki w dniu 13. czerwca (sobota) w godzinach 10-14 będzie przeprowadzona zbiórka elektrozłomu. Samochód zbierający złom będzie podstawiony pod siedzibę fundacji. Dochód z sprzedaży złomu będzie przeznaczony na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci. Jako elektrozłom można dostarczać rzeczy od latarek do pralek i lodówek. Za włączenie się w akcję składamy serdeczne podziękowanie.
 • Ogłoszenia dla młodzieży

– Krąg Biblijny dla młodzieży we wtorek o godz. 19.15 (fraternia).
– Msza św. w piątek o 19.15 w kaplicy, a następnie katecheza na fraterni.
 


 
Uwaga oszuści!!! Na terenie naszego osiedla Karłowice- Polanka- Różanka w ostatnich dniach pojawiły się osoby zbierające datki na rzecz Franciszkańskiej Kuchni Charytatywnej. Pragniemy poinformować, iż nikt nie został upoważniony przez nas do przeprowadzania jakichkolwiek zbiórek na terenie miasta Wrocławia. Osoby podające się za wolontariuszy lub pracowników naszej kuchni, to oszuści. Bardzo prosimy, aby zaistniałe zdarzenia zgłaszać w komisariacie Policji. Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny, prosimy o szczególną czujność, gdyż pojawia się w tym okresie wielu oszustów, którzy podszywają się pod różne dobroczynne organizacje.


 

Festyn Parafialny z ok. Uroczystości Odpustowych

ku czci św. Antoniego z Padwy – 14.06.2015

– Przed kościołem od rana będzie można nabyć chlebki św. Antoniego, ciasta z domowego wypieku, będzie stoisko naszego wydawnictwa.
– Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy do naszego ogrodu klasztornego, gdzie odbędzie się szereg imprez.
antoni                Co będzie:
– gry i zabawy, dmuchany zamek
– losowania i kiermasz książek
– gofry i grill
– napoje: zimne i gorące (kawa i herbata)
– ciasta z domowego wypieku
– malowanie buziek
– stolik informacyjny Poradni Rodzinnej
– piłka nożna i ręczna
… i wiele innych atrakcji

ZAPRASZAMY

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,

za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam głębokiego przeżycia tego tygodnia.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.