IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

Dziś IV Niedziela Adwentu. O godz. 18.30 Nieszpory.

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Bożonarodzeniowy Kiermasz prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbywa się dziś w godzinach od 9.00 do 15.00 przed naszym kościołem.

Przypominamy o ograniczeniach i prosimy, aby w kościele mieć zasłonięte usta i nos.

Do czwartku włącznie zapraszamy na msze św. roratnie, które odprawiamy o godz. 6:00 rano. Temat tegorocznych rorat brzmi: Droga do Betlejem. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej formie adwentowego czuwania.

Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00.

Przypominamy, że chorych odwiedzamy tylko na prośbę chorego lub rodziny, czyli należy każdorazowo telefonicznie zgłaszać prośbę o wizytę.

 

SAKRAMENT POKUTY

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi w naszym kościele będzie w następujących godzinach:

– od jutra do czwartku włącznie: o godz. 6.00 i o godz. 9.00 – dopóki będą chętni, a wieczorami od 18.00 – 21.00 (w tym czasie będzie adoracja Najśw Sakramentu), w piątek – w Wigilię – od 6.15 do 14.00.

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

Pasterka dla rodzin z dziećmi zostanie odprawiona w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 15.00 w ogrodzie klasztornym; w nocy – bez zmian – Pasterki zostaną odprawione o godz. 22.00 i 24.00 – pamiętajmy jednak o ograniczeniach.

W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Msze w te dni jak w każdą niedzielę – będzie również msza św. o 6.00 i 20.10. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego zapraszamy na Nieszpory o 18.30.

25 i 26 grudnia oraz 1 i 2 stycznia będziemy transmitować msze św. o godz. 12:00. Transmisja adresowana jest głównie do osób starszych, chorych i przebywających na kwarantannach.

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

W naszej Parafii wizyta duszpasterska – podobnie jak w roku ubiegłym – odbędzie się w wyznaczonych terminach „na zaproszenia”, a także – jeśli ktoś będzie chciał – „na zaproszenie” w terminie późniejszym. Chęć przyjęcia kolędy, należy zgłosić do 30.12.2021 r. na furcie – osobiście, telefonicznie, lub mailowo. Szczegóły znajdziemy w internecie i gablotkach.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyszli pomóc w budowie naszej szopki betlejemskiej.

 

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką, a także wigilijne świece Caritas (małe i duże) i opłatki.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.