IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

Dziś IV Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

Zapraszamy jeszcze przez cały tydzień do piątku włącznie na msze św. Roratnie, które są odprawiane o 6:00 rano. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli ani razu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za produkty spożywcze przeznaczone na śniadania oraz za ofiary pieniężne na ten cel.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w domu parafialnym.

Zwyczajem lat poprzednich, na furcie klasztornej możemy nabyć wigilijne świece Caritas, a także opłatki.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować panom, którzy pomagali w poniedziałek i wtorek przy budowie naszej szopki, a także tym którzy pomogli przywieźć choinki. Niestety coraz trudniej o chętnych. Potrzeba około 20 mężczyzn, a w tym roku przyszło 12. Tym bardziej dziękujemy tym, którzy przyszli.

 

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Porządek spowiedzi przedświątecznej będzie następujący:

– codziennie rano przed mszą św. o godz. 6.00 i 9:00 – póki będą chętni;

– od wtorku do piątku włącznie od 18:00 do 21:00;

– w Wigilię od 6:00 do 15:00.

 

Pasterka dla rodzin z dziećmi zostanie odprawiona w sobotę, w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 15.00 w ogrodzie klasztornym (niestety tym razem nie będzie żywych zwierząt). Bardzo prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołki lub pastuszków.

Msze św. pasterskie w naszym kościele odprawimy w sobotę w nocy o 22.00 i 24.00. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek mszy św. niedzielny, ale nie będzie mszy św. o godz. 6:00.

Już dziś sygnalizujemy, że odwiedziny duszpasterskie – na zaproszenia – rozpoczniemy w poniedziałek 2.01.2023 roku. Ramowy program jest już zamieszczony w gablotkach i na stronie internetowej od kilku dni. Chęć przyjęcia kolędy możemy zgłaszać na furcie klasztornej – osobiście lub telefonicznie – oraz mailowo do 28 grudnia.

 

Drodzy Parafianie, drodzy Goście.

Gorąco zachęcamy do głębokiego i chrześcijańskiego przeżycia wieczoru wigilijnego, którego centrum jest Wieczerza Wigilijna. Niech będzie odpowiednio przygotowany rodzinny stół, niech nie zabraknie opłatka, słów przebaczenia i prośby o przebaczenie. Niech będzie odczytana Ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa, a także niech nie zabraknie serdecznych i głębokich życzeń. Niech również zabrzmi w naszych domach zaśpiewana przez nas kolęda. A potem piękna i wzruszająca PASTERKA!

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.