9 Niedziela Zwykła – 29.05.2016

Drodzy Parafianie i Goście
DSC_9926„Całemu światu głoście Ewangelię” – wzywa nas responsoryjny psalm. Mamy głosić Dobrą Nowinę o miłości Boga, która stała się widzialna i zamieszkała pośród nas. A tej miłości na imię Jezus Chrystus. Jednym ze źródeł poznawania Jezusa, którego mamy głosić, jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Warto więc zatrzymać się nad znaczeniem adoracji dla naszego życia duchowego. Zwłaszcza, że parafia ma stawać się szkołą modlitwy. Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że adoracja „Jest uniżeniem się ducha przed ‘Królem chwały’ (Ps 24, 9-10) i pełnym czci milczeniem przed Bogiem, który jest ‘zawsze większy” (nr 2628). Nasze adorowanie Jedynego Boga wyzwala nas „z zamknięcia się w sobie, z niewoli grzechu i bałwochwalstwa świata” (nr 2097). W czasie adoracji jesteśmy z Panem. To „być z” (kimś) oznacza przede wszystkim mieć dla tej osoby czas. Kochający się małżonkowie, rodzice i dzieci, przyjaciele pragną jak najczęściej spędzać wspólnie czas, przebywać w swoim towarzystwie, nawet nic nie mówiąc. Tak jest również na adoracji: On jest i ja jestem. On patrzy na mnie i ja wpatruję się w Niego. Nie musze nic mówić, zagłuszać Go – po prostu trwam. Wpatruję się w białą hostię, której blask promieniuje na mnie i wszystkich, którzy są przed Jezusem. Warunkiem życia Jezusem jest przebywanie w Jego obecności. … ks. Leszek Smoliński
„Panie  nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie.  Ale powiedz tylko słowo …”
 

            9 Niedziela Zwykła – 29.05.2016
12.00 – Msza św. z udziałem rodzin z dziećmi.
15.00 – Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin (kaplica).
18.30 – Nabożeństwo z procesją Oktawy Bożego Ciała.
20.10 – Msza św. akademicka.
            Poniedziałek – 30.05.2016
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., po mszy nabożeństwo majowe z procesją Oktawy Bożego Ciała.
            Wtorek – 31.05.2016
Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., po mszy nabożeństwo majowe z procesją Oktawy Bożego Ciała, a następnie adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
            Środa – 01.06.2016
Wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  9.00 – Msza św.
17.30 – Zbiórka ministrantów.
18.30 – Msza św., po mszy nabożeństwo z procesją Oktawy Bożego Ciała.
19.15 – Młodzieżowy Krąg Biblijny.
            Czwartek – 02.06.2016 – pierwszy czwartek miesiąca
  9.00 – Msza św.
17.30 – Zbiórka lektorów.
18.30 – Msza św., po mszy nabożeństwo z procesją Oktawy Bożego Ciała, a następnie modlitwa uwielbienia.
            Piątek – 03.06.2016 – pierwszy piątek miesiąca
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6.00 – Droga Krzyżowa.
17.00 – Msza św. z udziałem dzieci (w kaplicy nad zakrystią), przed mszą okazja do spowiedzi.
18.30 – Msza św.
19.15 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P.ana Jezusa.
19.15 – Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży (kaplica).
            Sobota – 04.06.2016 – pierwsza sobota miesiąca
Wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św. wieczorna
            10 Niedziela Zwykła – 05.06.2016
  8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
10.30 – Msza św. jubileuszowa – 25 -lecie kapłaństwa o. Tobiasza.
12.00 – Msza św. z udziałem rodzin z dziećmi.
18.00 – Godzina Święta połączona z nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 9. Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała.
 • nabozestwo-majowe-jest-nam-drogieKancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu.
 • W wtorek kończy się miesiąc maj, tym samym odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.
 • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy o 9.00. Po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

 • Do czwartku włącznie przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją eucharystyczną codziennie po mszy św. wieczornej, około godz. 19.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi i rocznicowymi w odświętnych strojach, a także z dziećmi sypiącymi kwiaty. Prosimy również o pomoc panów do niesienia baldachimu.

 

 • W czwartek, na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków, które będzie rozprowadzała przed kościołem Wspólnota Krwi Chrystusa. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać.

 

 • Dziękujemy serdecDSC_9903znie za pomoc w zorganizowaniu Procesji Bożego Ciała, czyli tym, którzy pomogli w budowaniu ołtarzy, upiększaniu ich, dziękujemy paniom i panom niosącym sztandary, obraz MB Częstochowskiej, baldachim, nagłośnienie a także całej Służbie Liturgicznej i harcerzom.

 

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o 17.00 w kaplicy nad zakrystią dodatkowa msza św. z udziałem dzieci. Przed mszą okazja do spowiedzi świętej.

 

 • jesusW tym tygodniu również odbędą się domowe odwiedziny chorych.

 

 • W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, a zarazem Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. wieczornej pierwszopiątkowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że na furcie klasztornej można odebrać zdjęcia i filmy z uroczystości I Komunii.

 

 • O. Tobiasz Fiećko, były proboszcz naszej parafii, odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 mszę św. dziękczynną za 25 lat kapłaństwa. Zapraszamy.

 

 • W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu parafialnego. Jak co roku można przynosić nowe rzeczy na loterię fantową, odpowiednich książek na kiermasz książki oraz bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową.

 

 • Franciszkańskie Duszpasterstwo Antoni zaprasza na koncert z cyklu „Ocalić od zapomnienia” tym razem będą to polskie przeboje z lat 50-tych i 60-tych: Skaldów, Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Koncert odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 18:00 w Domu Katechetycznym. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

 • Papieskie intencje modlitewne – Czerwieczywy_rozaniec

Ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.
Ewangelizacyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.


 

Miesiąc czerwiec jest w sposób szczególny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Oto kilka informacji dotyczących form tego kultu. 

– Pierwszą z nich jest coroczna uroczystość, obchodzona w piątek po oktawie Bożego Ciała.
– Miesiąc czerwiec jest miesiącem Serca Jezusowego; szczególnym orędownikiem tej formy kultu był papież Leon XIII (+ 1903) i jego następcy.
– Często spotyka się także wizerunki Serca Jezusowego: w postaci medalików, obrazków, obrazów ściennych, figur. Liczne są także świątynie poświęcone Sercu Jezusa – w Polsce jest ich ok. 400.
– Wiele narodów i państw poświęciło się Sercu Pana Jezusa, m.in. Ekwador, Kolumbia, Belgia, Hiszpania, Francja, Meksyk, Polska.

– Istnieją też zakony pod nazwą Serca Jezusowego – m.in. sercanki, siostry Sacre Coeur, siostry urszulanki Serca Jezusa Konającego.
– Istnieją także konkretne pobożne praktyki ku czci Serca Jezusowego. Godzina święta wywodzi się od św. Małgorzaty Marii Alacoque. Pan Jezus wyraził życzenie, aby wierni w nocy z czwartku na pierwszy piątek miesiąca adorowali chociaż przez godzinę Najświętszy Sakrament dla uczczenia konania Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym. 

– Pan Jezus dał także św. Marii Małgorzacie obietnicę, że kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków przystąpi do Komunii świętej i ofiaruje ją jako wynagrodzenie za grzechy własne i rodzaju ludzkiego, temu Boże Serce zapewni miłosierdzie w chwili zgonu, że nie umrze bez Jego łaski.
 – Pierwsze litanie do Najświętszego Serca Jezusowego powstały w XVII wieku. Obecna pochodzi z wieku XIX. Jej początek miał miejsce w klasztorze francuskich wizytek. Zatwierdził ją do odmawiania publicznego papież Leon XIII 2 kwietnia 1889 roku. On też dołączył do litanii akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Papież Pius XI dodał akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu, który nakazał odmawiać co roku w uroczystość Serca Jezusowego.
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za

wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.