9 Niedziela Zwykła – 02.06.2013

Drodzy Parafianie

„..Na co dzień nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego, jaką siłą jest opinia ludzka i – dodajmy od razu – rzadko kiedy siłą pozytywną. Dziś opinia kształtuje wzorce dalekie od wymagań prawdy, sprawiedliwości, uczciwości. Dopiero próba przeciwstawienia się opinii ujawnia jej siłę. Tymczasem człowiek wierzący raz po raz musi się jej przeciwstawiać. Musi bowiem liczyć się z opinią Boga, a nie ludzi. W życiu bywają sytuacje, że wbrew wszystkim i wszystkiemu trzeba stanąć po stronie Boga. To nie jest łatwe. Dziś św. Paweł wzywa nas do zrobienia rachunku sumienia z uległości wobec opinii ludzkiej…”                                          Ks. Edward Staniek
…trzeba mieć głęboką wiarę, żeby być odważnym, taką jak setnika, którą Chrystus wychwala w dzisiejszej Ewangelii. To wiara pozwala człowiekowi bardziej liczyć się z Bogiem niż z ludźmi… a jeśli się jej nie ma? Wtedy trzeba prosić: Panie przymnóż nam wiary…
 
                9 Niedziela Zwykła – 02.06.2013  

  8.00 – Zmiana tajemnic różańcowych
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci
13.00 – rozpoczęcie Festynu Rodzinnego u Antoniego
15.00 – spotkanie FZŚ (kaplica)
17.00 – Godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy u Sióstr Franciszkanek.
18.00 – Godzina Święta połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała. 

                Poniedziałek – 03.06.2013

Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
17.00 – Spotkanie Żywego Różańca.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.
19.15 – Parafialny Krąg Biblijny (dom katechetyczny).
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny).

                Wtorek – 04.06.2013

   9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała
19.15 – Spotkanie Rady Parafialnej (dom katechetyczny).
19.00 – Krąg Biblijny dla młodzieży.
20.00 – Godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

                Środa – 05.06.2013

Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.

                Czwartek – 06.06.2013                                 pierwszy czwartek miesiąca

  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
17.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.
18.30 – Msza św. w int. powołań, po niej modlitwa uwielbienia.

                Piątek – 07.06.2013                                       pierwszy piątek miesiąca

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa                   

  6.00 – Droga Krzyżowa.
  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
17.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.00 – Msza św. dla młodzieży na zakończenie I roku katechumenatu.

                Sobota – 08.06.2013                                                                       

Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP            

  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
  9.45 – Fraternia dziecięca.
18.00 – Nabożeństwo

                10 Niedziela Zwykła – 09.06.2013  

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. 

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

· Dziś o 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z procesją Oktawy Bożego Ciała.
· Dziś w naszej parafii Festyn Rodzinny – rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.00, a później bezpośrednio po niej odbędzie się szereg imprez w ogrodzie klasztornym. Bardzo prosimy o to, aby dzieci w czasie festynu pozostawały pod opieką dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
· Benedykt XVI zaplanował w kalendarzu Roku Wiary godzinę adoracji. Na całym świecie o tej samej porze. Papież Franciszek potwierdza i zaprasza: „2 czerwca o godz. 17.00 rzymskiego czasu zjednoczmy się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem”. W zjednoczeniu z całym Kościołem, w naszej Parafii ta godzinna adoracja odbędzie się w kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza. Papież Franciszek prosi by towarzyszyły nam dwie intencje: Za Kościół na całym świecie, dziś zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia, nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej; za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy.
· Do czwartku włącznie przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją eucharystyczną codziennie o 18.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi i rocznicowymi w strojach, a także z dziećmi sypiącymi kwiaty.
· W czwartek, na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków, które będzie rozprowadzała przed kościołem Wspólnota Krwi Chrystusa. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii – odnowienie figur pod chórem, a także remont kancelarii. Bóg zapłać.
· W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszy o godz. 9.00.
· W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca czerwca.
· W czwartek o 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań, następnie procesja i msza św. w int. powołań. Nie będzie spotkanie ministrantów, ale  wszystkich ministrantów i lektorów zapraszamy na adorację i mszę św..
· W piątek będziemy świętować Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. O 17.00 dodatkowa msza św. z udziałem dzieci, a o 18.00 nabożeństwo. W tym dniu również odwiedziny chorych.
· W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna normalnie.
· We wtorek spotkanie Rady Parafialnej o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
· W tym tygodniu nie będzie spotkań I roku katechumenatu, ale młodzież zapraszamy w piątek na mszę św. o godz. 20.00. Będzie to msza kończąca I rok spotkań.
 
· Informujemy, że mamy trzech nowych lektorów, których promował wczoraj (w sobotę 1.06.br.) ks. bp Andrzej Siemieniewski. Są to: Maksymilian Mondel, Franciszek Zdobylak, Krzysztof Małczak. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w pełnieniu tej zaszczytnej służby.
· Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: zdjęcia oraz płyty ze zdjęciami i filmem z komunii są do odebrania na furcie klasztornej.

 _________________

W dniach od 14 do 16 czerwca w naszej parafii w Domu Katechetycznym odbędą się Warsztaty Muzyki Gospel.
Jest to muzyka, która ma swoje korzenie w Afryce, a rozwinęła się głównie na południu Ameryki Północnej, na plantacjach bawełny, trzciny cukrowej czy tytoniu. Pracujący tam niewolnicy zaczęli razem śpiewać, razem tworzyć. Ich pierwsze pieśni to były tzw. work songs, czyli pieśni pracy. Powstawały w ten sposób, że jedna osoba zaczynała śpiewać, a inni do niej dołączali. Później na tych plantacjach pozwolono im budować pierwsze kościoły, gromadzić się. Przez ten kontakt z Bogiem powstały pieśni negro spiritual, już dosłowniej o charakterze religijnym. Muzyka ta ewoluowała jednak dalej, aż do muzyki gospel, czyli do brzmień bardziej współczesnych. Dzisiaj muzyka gospel łączy w sobie elementy wielu stylów, podstawa jest jednak taka sama: to Ewangelia, dobra nowina przekazana za pomocą bardzo dobrej muzyki.
Nasze Warsztaty poprowadzą Gabriela Blacha i Paulina Rudawska przy akompaniamencie muzycznym Krakowskiego zespołu PDF – Po Drodze z Franciszkiem z gościnnym udziałem Rafała Rudawskiego (Wrocław Gospel Choir). Początek o godz. 17.00. Koszt warsztatów: 30 PLN.  Koncert finałowy w czasie festynu odpustowego. 
 

____________________________

· Już dziś serdecznie zapraszamy na Festyn Odpustowy, który odbędzie się w niedzielę 16. czerwca, a jednocześnie rozpocznie tygodniowy Kongres Ewangelizacyjny w całym naszym mieście. Codziennie od niedzieli do piątku odbywać się będzie szereg imprez i spotkań dla dzieci, młodzieży, małżonków, rodziców, a także osób starszych. Będą koncerty i prelekcje, będzie kurs ewangelizacyjny, a także wieczorna Droga Krzyżowa stacjami Kalwarii Karłowickiej. W planie są również wieczory filmowe. W czasie tych dni zapraszamy wszystkich chętnych do wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu – czyli 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku włącznie.
· W związku z festynami i planowanymi spotkaniami ewangelizacyjnymi bardzo prosimy o pomoc materialną, o dofinansowanie tych wydarzeń. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 · Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia i lepszego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy paniom niosącym obraz Matki Bożej, pocztom sztandarowym, panom przy baldachimie. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty, pierwszokomunijnym i rocznicowym, służbie liturgicznej, a także stawiającym i dekorującym ołtarze. Niech dobry Bóg Wam błogosławi. Oczywiście w przyszłości zapraszamy kolejnych chętnych i odważnych do pomocy.

 Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

rozpoczynającego się tygodnia.

Pan niech obdarzy Was pokojem.