8 Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2013

   Drodzy Parafianie
Jedną z najtrudniejszych prawd wiary jest prawda o Trójcy Przenajświętszej. Aby ją pojąć, nie wystarczy samo przyswojenie wiedzy biblijnej. Tu trzeba czegoś więcej: pokory wiary, która w sposób pozazmysłowy pozwala dotykać realiów życia Boga jako jedności Trzech Osób. (…) Musimy uznawać ważność wszystkiego i kierować się w swym postępowaniu tym, co objawił nam Pan Jezus. Z pewnością sami z siebie wiele potrafimy, jednak mimo to nieodmiennie napotykamy granice naszych możliwości. Jeśli więc niełatwo nam pojąć otaczającą rzeczywistość, nieraz trudno nam zrozumieć samego siebie, to tym bardziej powinniśmy zdawać sobie sprawę z naszej niedoskonałości w odniesieniu do tajemnic Bożych.”                     Piotr Blachowski
..drogi Boże, nie są drogami naszymi, a Jego myśli nie są myślami naszymi… i w tych „nie naszych myślach” jest właśnie prawda o Trójcy Najświętszej…
 
                8 Niedziela Zwykła – 26.05.2013

Uroczystość Najświętszej Trójcy

dziś również  Dzień Matki

12.00 – Uroczystość Rocznicy I Komunii św.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu małym dzieciom.
18.30 – Nabożeństwo majowe.

                Poniedziałek – 27.05.2013

18.00 – Nabożeństwo majowe.
19.00 – Msza św. dla Parafialnego Kręgu Biblijnego (kaplica).
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny).

                Wtorek – 28.05.2013

18.00 – Nabożeństwo majowe.
18.30 – Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
19.00 – Krąg Biblijny dla młodzieży.
20.00 – Godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

                Środa – 29.05.2013

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

18.00 – Nabożeństwo majowe.
19.15 – Spotkanie I roku katechumenatu.

                Czwartek – 30.05.2013                                

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)

(porządek mszy św. jak w każdą niedzielę oprócz: mszy o 10.30 i mszy akademickiej o 20.00)
18.30 – Nabożeństwo majowe.

                Piątek – 31.05.2013                                      

Święto Nawiedzenia NMP

  6.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała połączone z ostatnim nabożeństwem majowym.
19.15 – Spotkanie I roku katechumenatu.

                Sobota – 01.06.2013                       pierwsza sobota miesiąca

Wspomnienie św. Justyna, męczennika

   8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
   9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa
18.00 – Nabożeństwo i procesja Oktawy Bożego Ciała.

                9 Niedziela Zwykła – 02.06.2013  

  8.00 – zmiana tajemnic różańcowych
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci
15.00 – spotkanie FZŚ (kaplica)
18.00 – Godzina Święta połączona z procesją Oktawy Bożego Ciała. 

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 · Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od poniedziałku do środy.
 • Spotkania I roku katechumenatu w tym tygodniu odbywać się będą normalnie: w środę i piątek o 19.15 w salkach.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja rozpocznie się po mszy św. o godz. 9.00. i przejdzie al. Kasprowicza, ulicami Broniewskiego, Obornicką, Macedońską i Pieszą. Zakończymy ją w kościele p.w. Odkupiciela Świata. Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi. Prosimy, aby dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach i poczty sztandarowe przybyły już o godz. 8.45.
 • Zwracamy się też z prośbą do parafian o przynoszenie kwiatów do ołtarzy. Nasze ołtarze będą przy al. Kasprowicza i przy ul. Broniewskiego.
 • Prosimy, aby chętni do pocztów sztandarowych, do niesienia obrazu MB Częstochowskiej i baldachimu zapisywali się przy furcie klasztornej. Starszym osobom już trudno jest podołać temu obowiązkowi, a młodych brakuje.
 • Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w następującym porządku: 6.00, 7.00, 9.00 (po mszy procesja), 12.00, 13.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie mszy św. o godz. 10.30 i mszy akademickiej o 20.00.  Na zakończenie procesji będzie msza św. w kościele Odkupiciela Świata.
 • Nabożeństwa z procesją w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00.
 • W Boże Ciało w kaplicy Sióstr Franciszkanek będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 9.00 do 18.30. Siostry zapraszają szczególnie te osoby, które nie mogą brać udziału w procesji czyli starszych i schorowanych.
 • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie po mszy o 9.00. Natomiast po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Kuchni Charytatywnej.
 • W niedzielę 2. czerwca odbędzie się w naszej Parafii Festyn Rodzinny. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.00, a później bezpośrednio po niej odbędzie się szereg imprez w ogrodzie klasztornym. Szczegółowe informacje na plakatach i na naszej stronie internetowej. Osoby, które będą chciały brać udział w warsztatach fotograficznych są proszone o przyniesienie swojego aparatu. Bardzo serdecznie zapraszamy całe rodziny.
 • Już dziś serdecznie zapraszamy na Festyn Odpustowy, który odbędzie się w niedzielę 16. czerwca, a jednocześnie rozpocznie tygodniowy Kongres Ewangelizacyjny w całym naszym mieście. Codziennie od niedzieli do piątku odbywać się będzie szereg imprez i spotkań dla dzieci, młodzieży, małżonków, rodziców, a także osób starszych. Będą koncerty i prelekcje, będzie kurs ewangelizacyjny, a także wieczorna Droga Krzyżowa stacjami Kalwarii Karłowickiej. W planie są również wieczory filmowe. W czasie tych dni zapraszamy wszystkich chętnych do wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu – czyli 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku włącznie.
 • W związku z festynami i planowanymi spotkaniami ewangelizacyjnymi bardzo prosimy o pomoc materialną, o dofinansowanie tych wydarzeń.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

              
Drodzy Parafianie

                Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny został mianowany przez papieża Franciszka arcybiskupem metropolitą wrocławskim – poinformowało w sobotę (18.05) biuro prasowe Episkopatu Polski. Abp Kupny ma 57 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1983 r. W latach 80. XX w. był wikariuszem w parafiach w Katowicach. Ukończył Akademię Teologii Katolickiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie uzyskał stopień magistra socjologii. Od 1992 r. był asystentem w Katedrze Katolickiej Nauki Społecznej KUL. W 1993 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii socjologii. W latach 2001 – 2006 był rektorem Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Od grudnia 2005 r. był biskupem pomocniczym w Katowicach. Uroczysty ingres do katedry wrocławskiej zaplanowano na 16.06. br. na godzinę 15.00.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

rozpoczynającego się tygodnia.

Pan niech obdarzy Was pokojem.