6 Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

Dziś 6 Niedziela Wielkanocna. O godz. 18:30 nabożeństwo majowe.

Od dziś na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych 105 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust np. maseczką lub chustką, które zdejmujemy tylko na czas przyjęcia Komunii św.

Z racji przypadających w tym tygodniu tzw. Dni Krzyżowych, czyli dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo Boże dla pracujących, w poniedziałek, wtorek i środę po mszy św. o godz. 9:00 odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych i odpowiednie modlitwy.

W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, a o godz. 20:30 odmówimy różaniec. Na koniec zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami Świętego Jana Pawła II.

We wtorek po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspom. św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,
  • w środę święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera,
  • w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu.

Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Program transmisji internetowych z naszego kościoła znajduje się w internecie oraz na drzwiach kościoła.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci.

Drodzy Parafianie i Goście

Jak widzicie, nadal nie zbieramy tacy w kościele. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu, na furcie, a także przelewy na konto. Bóg zapłać.

Niech Jezus Zmartwychwstały Was prowadzi i umacnia, niech Wam błogosławi.

Przypominamy i zachęcamy. Do 7 czerwca powinniśmy przyjąć Komunię św. wielkanocną. Każdy wierny przynajmniej raz w roku ma obowiązek przystąpić do sakramentu pokuty, a w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii wielkanocnej obejmuje okres do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Czasu jest zatem coraz mniej. Przed każdą mszą św. u nas jest możliwość wyspowiadania się, a we wtorki także między 20.00 a 21.00. Zachęcamy.

LIST PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II: