5 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

Dziś 5 Niedziela Wielkanocna. O godz. 18:30 nabożeństwo majowe.

Pamiętajmy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych 70 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust np. maseczką lub chustką, które zdejmujemy tylko na czas przyjęcia Komunii św.

Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa są odprawiane pół godziny przed mszą wieczorną.

We wtorek po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • we wtorek – wspom. św. Leopolda Mandicia, prezbitera,
  • w środę wspom. Najśw. Maryi Panny z Fatimy,
  • w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła,
  • w piątek – wspom. św. Małgorzaty z Kortony, pokutnicy,
  • w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski.

Program transmisji internetowych z naszego kościoła w maju:

W środę, we wspomnienie NMP z Fatimy, o godz. 18:00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Ze względu na ograniczenia, nie będzie procesji, a różaniec odmówimy w kościele przed Najśw. Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskie. Będą też włączone głośniki na zewnątrz kościoła.

W środę o godz. 19:15 w domu katechetycznym, odbędzie się Krąg Biblijny dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy Was do podjęcia tego wysiłku w najbliższy czwartek. 

W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 zostanie odprawiona msza św. z udziałem wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci.

Drodzy Parafianie i Goście

Dziś druga niedziela miesiąca, w którą zbierana była zwykle taca przeznaczona na inwestycje, ale jak widzicie, nie zbieramy tacy w kościele. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu, na furcie, a także przelewy na konto. Bóg zapłać.

Niech Jezus Zmartwychwstały Was prowadzi i umacnia, niech Wam błogosławi