5 Niedziela Zwykła – 05.02.2023

Dziś 5 Niedziela Zwykła. O godz. 18.00 Godzina Święta.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna  w poniedziałek i środę  w godz. od 16:00 do 18:00.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 17:30 w domu katechetycznym.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W piątki zapraszamy już regularnie na Drogę Krzyżową o godz. 6:00.

W sobotę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego, dlatego na mszy św. o godz. 9:00 chcemy szczególnie modlić się w int. chorych z naszej parafii. Natomiast udzielenie sakramentu chorych i specjalne nabożeństwo odbędzie się w ramach rekolekcji wielkopostnych.

W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 odprawiona zostanie msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Nową serię nauk Kursu przedmałżeńskiego rozpoczynamy 13.02.2023 o godz. 19:15. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

Również tego dnia, o godz. 20:15 rozpoczniemy Kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (po 19-tym roku życia). Zapisy również na pierwszym spotkaniu. W obu przypadkach – kursu przedmałżeńskiego i przygotowania do bierzmowania – spotkanie odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 1.

W zbiórce na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji, zebraliśmy ponad 5,5 tys. zł.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które pomogły w rozbiórce naszej szopki betlejemskiej. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że zawsze możemy liczyć na kilkunastu mężczyzn z parafii i nie tylko z parafii, a także naszych współbraci. Bóg Wam zapłać.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna, przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem

 

Papieska intencja modlitewna – luty 2023

Za parafie – Módlmy się, aby parafie, w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących.