6 Niedziela Zwykła – 12.02.2023

Dziś 6 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna  w poniedziałek i środę  w godz. od 16:00 do 18:00.

Jutro, w poniedziałek, imieniny obchodzi o. Jordan, wikariusz naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 6:30.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W środę o godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie w domu katechetycznym. Spotkanie jest tydzień wcześniej, gdyż w następną środę 22.02. jest już Popielec.

W czwartek, imieniny obchodzi br. Daniel, nasz organista. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 6:30.

Nową serię nauk Kursu przedmałżeńskiego rozpoczynamy jutro, 13.02.2023 o godz. 19:15. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

Również jutro o godz. 20:15 rozpoczniemy Kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (po 19-tym roku życia). Zapisy również na pierwszym spotkaniu. W obu przypadkach – kursu przedmałżeńskiego i przygotowania do bierzmowania – spotkanie odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 1.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

Dnia 19 lutego, po mszach o 10:30 i 12:00, harcerki z przyparafialnej drużyny harcerskiej będą sprzedawać przed kościołem własnoręczne wyroby. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup sprzętu obozowego.

APEL Księdza Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP. Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, apeluję do wszystkich biskupów, księży, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w Polsce o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

– Na furcie klasztornej oraz na konto parafialne do końca tygodnia można wpłacać datki na potrzeby ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii (tytuł przelewu: Trzęsienie Ziemi).

Jeszcze jedno nietypowe ogłoszenie. Poszukujemy osobę do pracy na 1/2 etatu, do sprzątania klasztoru i kościoła.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.