5 Niedziela Wielkanocna – 24.04.2016

dsc_0255_0Drodzy Parafianie i Goście
Bywa, że chrześcijanie skupiają się na wielu drobnych uczynkach, a lekceważą te, które w Ewangelii są najważniejsze. Wyrzucamy sobie na przykład rozproszenie na modlitwie, a jednocześnie jesteśmy zimni i obojętni dla najbliższych osób. To pokazuje, że nie zawsze rozumiemy, jakie ma być nasze chrześcijańskie życie. I nic dziwnego – nie jest to proste zadanie!
Jezus nam mówi, że mamy kochać naszych bliźnich, tak „jak On nas umiłował”. Tym samym to, co było już dostatecznie trudne, stało się wręcz niemożliwe do wykonania. On nas ukochał do tego stopnia, że opuścił swoją boską kondycję, aby poznać cierpienie, zdradę, śmierć. Jak możemy kochać tak samo? Przykazanie: „tak jak Ja was umiłowałem”, to nie tylko przykład do naśladowania. To pokazanie nam źródła, do którego mamy pójść i zaczerpnąć nowej miłości, Jego miłości. „Tak jak Ja was umiłowałem” znaczy, że mamy kochać miłością, którą On nam nieustannie daje, która pochodzi od Niego. Jezus mówi: Jeśli nie wiesz, jak kochać innych siłą swojego serca, to przyjdź i zobacz moją miłość. Służ mojej miłości. Kochaj, bo jesteś kochany! Adrien Candiard OP
 
…prośmy dziś Jezusa by uczył nas kochać bliźniego – prawdziwie i głęboko, bo uzdrawiał nasze relacje, te w rodzinie, małżeństwie, w pracy, szkole,..
 

            5 Niedziela Wielkanocna – 24.04.2016
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu św. małym dzieciom.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.
            Poniedziałek – 25.04.2016
Święto św. Marka, Ewangelistysw.marek-ew
  9.00 – Msza św., a po niej procesja błagalna z modlitwą o urodzaje.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ).
19.15 – Kurs Nauk Przedmałżeńskich (dom parafialny).
            Wtorek – 26.04.2016
18.30 – Msza św., po niej krótkie nabożeństwo ku czci św. Antoniego, następnie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
            Środa – 27.04.2016
  9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotykanie.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie Wspólnoty Betesda.
19.15 – Krąg Biblijny dla młodzieży.
            Czwartek – 28.04.2016
18.30 – Msza św. w int. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
– po mszy św. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
19.15 – Kurs Nauk Przedmałżeńskich (dom parafialny).

 

            Piątek – 29.04.2016
Święto św. Katarzyny Sienieńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła
  6.00 – Droga Krzyżowa.
19.15 – Msza dla młodzieży, następnie spotkanie dla młodzieży.
            Sobota – 30.04.2016
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny.
            6 Niedziela Wielkanocna – 01.05.2016
  8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Godzina Święta połączona z pierwszym Nabożeństwem Majowym.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 5 Niedziela Wielkanocna. O godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.
 • Dziś przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona dla poszkodowanych w wyniku konfliktu na Ukrainie. O tę zbiórkę prosił wiernych na całym świecie Papież Franciszek.
 • Kancelaria Parafialna będzie czynna wg planu.
 • W poniedziałek przypada Święto św. Marka, Ewangelisty. Po mszy św. o godz. 9.00 procesja błagalna z modlitwą o urodzaje.
 • We wtorek po mszy wieczornej krótkie nabożeństwo ku czci św. Antoniego, a następnie adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 21.00.
 • W środę o godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a po mszy spotkanie.
 • W najbliższą sobotę – 30.04.2016 – nie będzie spotkania Fraterni San Antonio.
 • Rodziny przyjmujące pielgrzymów z Kolumbii w czasie ŚDM mogą zapisać się jeszcze na kurs języka hiszpańskiego – ostatnia grupa rusza w najbliższy wtorek o godz. 18.00 w domu parafialnym, sala nr 2.  Zapisy na miejscu. Pozostałe grupy spotykają się w środy i w czwartki o godz. 18.00.

maryja31

 • W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą i pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP.

 

 • Przez cały miesiąc maj zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do brania udziału w codziennych nabożeństwach majowych ku czci Najśw. Maryi Panny.

 

 • Kolejne spotkania kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek i czwartek o 19.15 w domu parafialnym.

 


CHRZEST_POLSKI-Page-1Jubileusz 1050. Rocznicy Chrztu Polski

… W chwili chrztu świętego każdej i każdego z nas to zbawcze wydarzenie staje się przełomowym momentem naszej osobistej duchowej biografii. Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego i bramą do życia w Trójcy Świętej. Jest to nie tylko zanurzenie w poświęconej wodzie, ale prawdziwe zanurzenie w śmierci i zmartwychwstaniu Pana, w Jego zwycięstwie nad złem. To prawdziwe źródło życia wiecznego dla nas. Pełne wiary spojrzenie na to przełomowe w dziejach naszego narodu wydarzenie sprawia, że przeżycie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski nie ogranicza się do rozważania zagadnień o charakterze społecznym, kulturowym czy narodowym. Są to z pewnością kwestie ważne, ale to przecież nie te pytania usłyszał Mieszko I, gdy stanął przy chrzcielnicy. Najpierw zapytano go o to, czy wyrzeka się szatana i jego próżnej chwały. Następnie, czy wierzy w Boga Ojca Wszechmogącego, w Jego Jedynego Syna – Jezusa Chrystusa, wcielonego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, w Ducha Świętego, w święty, katolicki i apostolski Kościół, w społeczność świętych i w zmartwychwstanie ciała. Na wszystkie te pytania Mieszko odpowiedział: „Wierzę!”. To samo wyznanie wiary powtarzamy i my 1050 lat później. Obchodzić Jubileusz Chrztu Polski to świadczyć własnym życiem o Chrystusie. Takie odważne świadectwo w niełatwych czasach PRL-u złożyli katolicy w 1966 roku, w czasie obchodów milenijnych. Pomogła w tym dziewięcioletnia Wielka Nowenna, czyli program duszpasterski opracowany przez Sługę Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jej główne hasło rozbrzmiewa po dziś dzień w naszych uszach: „Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom”. …  (kolejny fragment Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski).

 
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za

wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.