4 Niedziela Zwykła – 03.02.2013

Drodzy Parafianie
…W Nazarecie w synagodze, po czytaniu z proroctwa Izajasza, Jezus powiedział: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: „Czyż nie jest to syn Józefa”?…
 Pierwsza reakcja Nazarejczyków na słowa Jezusa jest godna na­śladowania. Wydaje się, że rozumieją, co i Kto do nich mówi. Jednak nie potrafią zapomnieć, że przecież wypowiada je znany im dobrze syn Józefa. Interpretację słów Bożych ograniczają do odkrycia, że głosi je także Nazarejczyk. I tyle. To za mało, by te słowa wypełnić, by nimi żyć. (…)  Głoszone przez Jezusa – Proroka słowa trafiają do naszych uszu. Aby ich treść dotarła głębiej, do wolnej woli, sumienia i rozumu, nie możemy ich ominąć. Posłuchać słów Bożych to przede wszystkim wytrzymać przy nich, gdy stają się niewygodne, trudne do przyjęcia. I wprowadzać konsekwentnie w podejmowane decyzje, zachowanie i nasz sposób myślenia.                                                                                                                          Wojciech Dudzik OP
 
…Słowo Boga nie jest tylko do przeczytania, do zainteresowania się przez godzinę. Ono ma w nas zamieszkać, ma w nas żyć i przynosić owoce. Tak naprawdę, to chyba jednak Ono czyta nas i pyta: czy tak dalej chcesz żyć? Czy dalej tak chcesz postępować? Dlaczego  nie chcesz mi zaufać? Dlaczego mi nie wierzysz? Dlaczego…
 
                4 Niedziela Zwykła – 03.02.2013              Pierwsza Niedziela Miesiąca

(po mszach św. błogosławieństwo ku czci św. Błażeja)
8.00 – spotkanie Róż Różańcowych
12.00 – msza św. z udziałem dzieci
15.00 – msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (kaplica)
18.00 – Godzina Święta

                Poniedziałek – 04.02.2013                                                                                                         

19.15 – nauki przedślubne (dom katechetyczny)
19.15 – Krąg Biblijny (dom katechetyczny)

                Wtorek – 05.02.2013    
Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

(poświęcenie chleba, wody i soli ku czci św. Agaty)                                                                                
18.00 – nabożeństwo ku czci św. Antoniego
18.30 – msza św. w int. zbiorowej, a także w int. śp. Prymasa Polski Kard. Józefa Glempa.
20.00 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

                Środa – 06.02.2013
Wspomnienie Świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy 
19.15 – spotkanie Wspólnoty Betesda
                Czwartek – 07.02.2013                 Pierwszy Czwartek Miesiąca
Wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy

17.30 – Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań
18.30 – msza wieczorna w int. powołań, a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną w salce nad kaplicą (fraternia)
19.15 – nauki przedślubne (dom katechetyczny)

                Piątek – 08.02.2013                                                       
6.00 – Droga Krzyżowa
                5 Niedziela Zwykła – 10.02.2013             

12.00 – msza św. z udziałem dzieci
14.30 – msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych
18.30 – Nieszpory

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

· Za ofiary złożone dziś do puszek na Kuchnię Charytatywną serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
· Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych, czyli jeszcze w tym tygodniu, będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.
· Spotkania katechumenatu oraz piątkowe msze św. młodzieżowe rozpoczną się dopiero po feriach zimowych.
· Spotkanie Kręgu Biblijnego jutro w salkach o 19.15.
· We wtorek na wszystkich mszach św. poświęcenie chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
· We wtorek serdecznie zapraszamy na mszę św. wieczorną w int. śp. Prymasa Polski Kard. Józefa Glempa (ur. 10.12.1929, zm. 23.01.2013)
· W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O 17.30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w int. powołań.
· W niedzielę 17.02. na mszy św. o g. 12.00 poświęcimy świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi.
· Od 22 do 24 lutego organizujemy wyjazd na Górę św. Anny na Wielkopostne Dni Skupienia o charakterze ewangelizacyjnym. Wyjazd ten jest obowiązkowy dla II roku katechumenatu. Karty zgłoszeniowe znajdują się na furcie klasztornej. Koszt 100 PLN.
· W tym tygodniu kończymy cykl nauk dla narzeczonych. Kolejny cykl rozpoczniemy w czwartek 21.02.br. o godz. 19.15 w domu katechetycznym. Kurs trwa 5 tygodni, a nauki odbywają się w poniedziałki i czwartki o 19.15. w domu katechetycznym. Zapisy odbywają się na pierwszym spotkaniu.
· Informujemy, że w naszej Archidiecezji powstał Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania, który mieści się przy ul. Katedralnej 4. Ośrodek ma w planie prowadzić dwa lub trzy cykle przygotowań rocznie. Pierwszy kurs przygotowujący dorosłych do bierzmowania rozpocznie się 17.02.2013 roku o g. 19.00 i potrwa do 19. maja br.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli w rozbiórce naszej szopki betlejemskiej. Niech Bóg Wam błogosławi.
 
Szanowni Państwo
Zwracam się do państwa z prośbą o wsparcie naszej Fundacji Tobiaszki przekazując 1% podatku od osób fizycznych. Nasza Fundacja Tobiaszki działa od 2002 roku. Fundacja została powołana i jest prowadzona przez Franciszkanów. Do świetlicy uczęszczają dzieci i młodzież potrzebująca wsparcia w nauce i w nawiązywaniu kontaktów z grupą rówieśników. Dzięki Państwa wsparciu jesteśmy wstanie zorganizować letni i zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszej świetlicy. Świetlica działa przez cały rok i przy pomocy wolontariuszy oraz pedagogów pomaga dzieciom poprawić swoje wyniki w nauce. Za wszelką życzliwość i pomoc składam serdeczne Bóg zapłać. Pamiętajmy, że warto być dobrym i dawać radość innym.

 Fundacja Tobiaszki 
Al. J. Kasprowicza 26
51-161 Wrocław
KRS 0000099443

 
 
Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za Waszą modlitwę i ofiary. Wszystkim, którzy w tym tygodniu wyjeżdżają na ferie zimowe, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy odpoczynku, spokoju i nabrania sił oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów. Niech Bóg ma Was w swej opiece. Wszystkim pozostającym, spokojnego i błogosławionego nowego tygodnia.                Pan niech obdarzy Was pokojem.