3 Niedziela Zwykła – 27.01.2013

Drodzy Parafianie

Zwykle ktoś, kto słabo zna szlaki turystyczne, nosi ze sobą mapę. Gdy zgubi drogę, rozwija papierową płachtę i szuka nazwy miejsca, w którym się znalazł. Jeśli potrafi odnaleźć swoje miejsce na mapie, przestaje być zagubiony. Palec przesuwa się po nazwach zapisanych małymi literkami, aż natrafia na punkt, który przynosi ulgę. Wtedy wędrowiec wyzwala się od napięcia wynikającego z zagubienia. Wszyscy zbłądziliśmy, ale Bóg ofiarował nam mapę życia – Świętą Księgę. Im częstsze porównywanie obecnego położenia z punktami na natchnionej mapie, tym mniejsze szanse zabłąkania się i rozminięcia z celem wędrówki. Chyba że mylnie odczytamy owe nazwy zapisane na papierze. Trzeba mieć przyzwyczajenie nieustannego sprawdzania etapów swej wędrówki z wyznaczonym na planie szlakiem. Jezus, odczytując zwój Izajasza, „znalazł miejsce”, gdzie było napisane o Nim. Odnalazł się w Księdze Życia… Odnajdując się w Biblii, odnajdujesz się w życiu”.          o. Augustyn Pelanowski OSPPE
 …Panie Jezu, prowadź nas Twoimi ścieżkami i pomóż nam otworzyć się na działanie Ducha Świętego, który uzdalnia nas do przyjęcia Słowa Bożego, Twojego Słowa. To Duch Prawdy, Duch Pocieszyciel, On nas może wszystkiego nauczyć…
 
                3 Niedziela Zwykła – 27.01.2013
12.00 – msza św. z udziałem dzieci
13.30 – msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom
18.00 – koncert kolęd w wykonaniu chóru Basilica Cantans.
                Poniedziałek – 28.01.2013                                                                                                                 
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
19.15 – nauki przedślubne (dom katechetyczny)
19.15 – Krąg Biblijny (tym razem kaplica nad zakrystią)
                Wtorek – 29.01.2013                                                                              
18.00 – nabożeństwo ku czci św. Antoniego
18.30 – msza św. o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia
20.00 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi
                Środa – 30.01.2013
Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy 
19.15 – zakończenie kursu przygotowującego osoby dorosłe do sakramentu Bierzmowania.
                Czwartek – 31.01.2013         
Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana                      
18.30 – msza wieczorna, a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną w salce nad kaplicą (fraternia)
19.15 – nauki przedślubne (dom katechetyczny)
                Piątek – 01.02.2013                            Pierwszy Piątek Miesiąca
6.00 – Droga Krzyżowa
17.00 – msza pierwszopiątkowa z udziałem dzieci
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa
                Sobota – 02.02.2013                          Pierwsza Sobota Miesiąca
Święto Ofiarowanie Pańskiego
Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
9.00 – msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa i Róż Różańcowych
                3 Niedziela Zwykła – 03.02.2013    Pierwsza Niedziela Miesiąca
(po mszach św. błogosławieństwo ku czci św. Błażeja)
8.00 – spotkanie Róż Różańcowych
12.00 – msza św. z udziałem dzieci
15.00 – msza św. z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (kaplica)
18.00 – Godzina Święta

 Ogłoszenia Parafialne

 • Dziś jeszcze o 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru Basilica Cantans pod dyrekcją Mirosławy Jury-Żegleń.
 • Kancelaria parafialna w czasie ferii zimowych, czyli w tym i przyszłym tygodniu, będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.
 • Spotkania katechumenatu oraz piątkowe msze św. młodzieżowe rozpoczną się dopiero po feriach zimowych.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego jutro w kaplicy o 19.00.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek udajemy się z odwiedzinami do naszych chorych parafian.
 • W przyszłą niedzielę miało się odbyć poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I komunii św., ale ze względu na ferie razem z rodzicami podjęliśmy decyzję, że odbędzie się ono na mszy z udziałem dzieci w niedzielę 17.02. br.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Kuchnię Charytatywną.
 • Od 22 do 24 lutego organizujemy wyjazd na Górę św. Anny na Wielkopostne Dni Skupienia o charakterze ewangelizacyjnym. Wyjazd ten jest obowiązkowy dla II roku katechumenatu. Karty zgłoszeniowe znajdują się na furcie klasztornej. Koszt 100 PLN.
 • W ubiegłą niedzielę, na mszy św. o 12.00 mieliśmy okazję brać udział w przedstawieniu jasełek zorganizowane przez kl. I c ze Szkoły Podstawowej nr 83. Serdecznie dziękujemy p. Jolancie Dzieruk, która kierowała całym przedsięwzięciem, dzieciom a także ich rodzicom.  
 • Informujemy, że w naszej Archidiecezji powstał Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania, który mieści się przy ul. Katedralnej 4. Ośrodek ma w planie prowadzić dwa lub trzy cykle przygotowań rocznie. Pierwszy kurs przygotowujący dorosłych do bierzmowania rozpocznie się 17.02.2013 roku o g. 19.00 i potrwa do 19. maja br.
 • Zakończyliśmy w parafii odwiedziny duszpasterskie. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą gościnność, w zdecydowanej większości za bardzo miłe przyjęcie, wspólną modlitwę, a także za Wasze ofiary. Cieszy nas bardzo Wasze zatroskanie o wspólnotę parafialną i dobra materialne, ale wdzięczni również jesteśmy za wszelkie uwagi i życzliwą krytykę. Za wszelkie niedociągnięcia, które się zakradły w przeprowadzeniu tegorocznej kolędy serdecznie przepraszamy. W przyszłą niedzielę – 3.02 – na wszystkich mszach św. zostanie przedstawione przez o. Proboszcza podsumowanie kolędy. 

W piątek po mszy św. o 9.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do pomocy przy rozbiórce naszej szopki betlejemskiej.
 Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za Waszą modlitwę i ofiary. Wszystkim, którzy w tym tygodniu wyjeżdżają na ferie zimowe, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy odpoczynku, spokoju i nabrania sił oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów. Niech Bóg ma Was w swej opiece. Wszystkim pozostającym, spokojnego i błogosławionego nowego tygodnia.

Pan niech obdarzy Was pokojem