4. Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19.03.2023

Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu – Laetare.

Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Bp Jacek Kiciński. Do środy włącznie nauki będą głoszone na mszach św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Ponadto zapraszamy na nauki stanowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. Środowa taca przeznaczona jest na dzieła i potrzeby Ojca Bpa Jacka.

Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – ze względu na niedzielę wielkopostną została przeniesiona z 19 na 20 marca – na poniedziałek.

W środę na mszy św. o 18:30, na zakończenie rekolekcji, będzie udzielony sakrament bierzmowania przygotowanej młodzieży i dorosłym. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem będzie jutro, w poniedziałek po nauce rekolekcyjnej dla młodzieży, czyli około 20:00.

Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek w godz. od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, jest to też Dzień Świętości Życia i  duchowa adopcja życia poczętego. Zapraszamy wiernych do podjęcia w trakcie Mszy świętej o godz. 9:00 i 18:30 Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Ponadto w tym dniu, na mszy św. o godz. 9:00 zostaną przyjęte do wspólnoty Marianek nowe kandydatki.

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Wielkanocny Kiermasze prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 26 marca, w godzinach od 9.00 do 15.00 przed naszym Kościołem.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych nr 20 i 83. Dzieci z klas 1-5 zapraszamy na msze św. o godz. 12:00 – kazanie wygłosi o. Roch, a uczniów klas 6-8 zapraszamy na msze św. o godz. 17:00 – kazanie wygłosi o. Bazyli. W poniedziałek i wtorek odbędą się już spotkania rekolekcyjne w szkołach. Serdecznie zapraszamy.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.

 

 Uwaga! Za tydzień – z soboty na niedzielę – zmiana czasu! Niestety nie jest to dobra nowina – śpimy krócej!